12.8 C
Warka
piątek, 2 czerwca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejO wilczej naturze na Wareckiej Akademii Wiedzy

  O wilczej naturze na Wareckiej Akademii Wiedzy

  Warecka Akademia Wiedzy w Dworku na Długiej zaprasza serdecznie na ósmy w tym semestrze, bezpłatny wykład pt. ,,Wilki„, który  poprowadzi: Daniela Grzesińska.

  Daniela Grzesińska jest wychowanką Uniwersytetu Warszawskiego, przyrodniczką, zaangażowaną w promowanie postaw proekologicznych i szerzenie rzetelnej wiedzy o świecie zwierząt. Z radością przyjęła naszą propozycję zrealizowania wykładu o wilkach. Powiedziała nawet, że tak wciągnęła ją ta problematyka, tak bardzo zainteresowała, iż ,, teraz już nie może przestać”. W tym właśnie jest wartość inicjatyw takich jak Warecka Akademia Wiedzy – nie tylko promujemy wartościową wiedzę wśród naszych słuchaczy, ale także inicjujemy nowe kierunki badań wśród młodych naukowców.

  Daniela Grzesińska przedstawi nam wiele zwyczajów i przesądów  związanych z wilkami, ale przede wszystkim zaprezentuje te zwierzęta jako jeden z elementów funkcjonowania świata przyrody. Opowie o ciekawym systemie wychowania młodych wilcząt, o społecznej strukturze watahy, sposobach polowania i środowisku życia tych zwierząt. Dowiemy się też o ochronie tego gatunku w Polsce i na świecie.

  Zagadka: ile wilków można było kupić za przeciętną pensję obywatela PRL-u?

  Zapraszamy Państwa na godzinę 1730 w czwartek, 26 listopada 2015 r. do Dworku na Długiej.

  Hanka Szczepanowska – koordynatorka WAW w Dworku na Długiej

  Plakat WAW - Wilk

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE