13.8 C
Warka
wtorek, 30 maja, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeKomiks o Pułaskim – lektura obowiązkowa

  Komiks o Pułaskim – lektura obowiązkowa

  Polecamy najnowszy komiks z serii komiksów historycznych związanych z Warką – KAZIMIERZ PUŁASKI. Cena nieśmiertelności. To pierwszy komiks w Polsce poświęcony polsko-amerykańskiemu Bohaterowi. Jest w nim wojna i śmierć, intryga grubymi nićmi szyta i miłość. To opowieść o nietuzinkowym człowieku, miejscami niezwykle wzruszająca. W kilku epizodach pojawiają się Winiary i Warka. Tego po prostu nie można pominąć!

  Komiks ma objętość 36 stron czarno-białych i kolorową okładkę. Autorem ilustracji jest Jacek Przybylski – malarz, grafik, rysownik, ilustrator i autor komiksów. Scenariusz napisał dr Remigiusz Matyja, współpraca Iwona Stefaniak.  Na drugiej stronie okładki znajduje się tekst Uchwały Senatu RP z 2009 r. oddającej hołd Kazimierzowi Pułaskiemu w 230. rocznicę śmierci.

  Komiks kosztuje 15 zł i można go nabyć w muzeum.

  Inf. muzeum

   

  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce
  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warcehttps://www.muzeumpulaski.pl
  Misją Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest kultywowanie pamięci i ochrona materialnego dziedzictwa po polsko-amerykańskim bohaterze Kazimierzu Pułaskim, polskim wychodźstwie, szczególnie do USA oraz ochrona materialnego i duchowego dziedzictwa kulturowego ziemi grójeckiej i Warki.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE