VII Wieczór z Kulturą w Pałacu Pułaskich

VII Wieczór z Kulturą w Pałacu Pułaskich

Tym razem proponujemy Państwu koncert solistów Teatru Wielkiego w Łodzi: sopranistki Małgorzaty Kulińskiej i tenora Mariasza Adama Ruty. Do fortepianu zasiądzie Małgorzata Zajączkowska-Warsza. Artyści przeniosą Państwa w świat najpiękniejszych przebojów operowych i operetkowych.

Małgorzata Kulińska – sopran,
solistka Teatru Wielkiego w Łodzi,
absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na Wydziale Wykonawstwa Instrumentalnego i Wokalno –Aktorskiego w klasie śpiewu prof. Delfiny Ambroziak. Debiutowała w 2000 roku w Teatrze Wielkim w Łodzi w partii Barbariny w „Weselu Figara”. Wykonywała wiele partii operowych, operetkowych
i musicalowych. Od wielu lat współpracuje z Polską Operą Kameralną, gdzie wykonuje czołowe partie operowe. Artystka założyła Polski Instytut Sztuki Wokalnej.

Mariusz Adam Ruta – tenor,
absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. K. Bednarka. Kontynuował edukację muzyczną pod kierunkiem
U. Reinemanna, O. Pasiecznik, T. Żylis-Gary czy K. Kałudowa. Uczestnik wielu kursów wokalnych w Polsce i za granicą. Laureat „Bursztynowej Struny” przyznawanej w ramach Festiwalu Włoskiej Muzyki Operowej „Belcanto Per Sempre” (Włocławek, 2012). Od 2011 roku jest solistą Teatru Muzycznego w Łodzi. Artysta współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską.

Małgorzata Zajączkowska-Warsza – pianistka,
edukację muzyczną rozpoczęła w Lublinie w Państwowej Szkole Muzycznej im. Karola Lipińskiego. Kolejnym etapem kształcenia były studia pianistyczne w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie prof. Anny Wesołowskiej-Firlej (1994 -1999). W toku studiów realizowała swoje zainteresowania muzyką kameralną. Zwieńczeniem tej pasji był dyplom w zakresie kameralistyki.
W 1997r. – półfinalistka IV Międzynarodowego Konkursu im. Karola Szymanowskiego w Łodzi. W latach 1999-2006 była zatrudniona jako korepetytor solistów w łódzkim Teatrze Wielkim. Od 2004 r. pracuje w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (Wydział Instrumentalny), a od 2005 r. na Wydziale
Wokalno-Aktorskim tejże uczelni.

Serdecznie zapraszamy!

info. muzeum

• Ilość miejsc ograniczona.
• Obowiązują stroje wizytowe.
• Bilety w cenie 70 zł od osoby można nabyć przez Internet pod adresem: rezerwacja@muzeumpulaski.pl lub w kasie muzeum. W cenie biletu wino i przekąski.

Udostępnij:
← Spotkanie z Krystyną Pawłowicz Świat niedoskonały to pretekst żeby się zatrzymać →

Dodaj komentarz