Więcej

  Do przedszkola trzeba dwojga

  Nowe przedszkole wybuduje dla gminy deweloper na swojej działce. Samorząd odda mu w zamian teren z obecną placówką. Rada miejska 30 listopada podjęła uchwałę, która daje burmistrzowi prawo do ogłoszenia przetargu na wykonawcę nowego przedszkola. Jak już informowaliśmy, Dariusz Gizka zaproponował, by zamiast budować samodzielnie, samorząd zlecił inwestycję zainteresowanej firmie. Po wybudowaniu na prywatnym gruncie obiektu deweloper miałby otrzymać w zamian działkę z obecnym przedszkolem (6144 mkw. w środku osiedla 35-lecia) i ewentualną dopłatę. Warunek: nowa placówka musi powstać w odległości 700 – 800 metrów od obecnej i według projektu zaakceptowanego przez ratusz.

  W budżecie ’2013 gmina zarezerwowowała na przedszkole 1 mln zł.
  Podczas sesji treść uchwały zezwalającej na zamianę gruntów wzbudziła kontrowersje. Radny Witold Piekarniak apelował, żeby jej nie przyjmować, sugerując, że to kupowanie kota w worku. – Zgadzamy się w niej na zamianę naszej działki na coś, co jeszcze nie powstało – wytykał.

  Miał też uwagi do uzasadnienia uchwały, z którego wynikało, że decyzja o tym, iż przedszkole zbuduje prywatna firma, właściwie już zapadła. W związku z tym Piekarniak podejrzliwie dociekał, dlaczego przy okazji omawiania uchwały na komisji oświaty wymieniana była nazwa dewelopera Rosa-Bud.

  – To był tylko przykład. Nigdy nie stwierdziłem, że firma Rosa-Bud będzie budować przedszkole, bo jasne jest dla wszystkich, że będzie przetarg. Żadna firma nie jest przez nas forowana ani nie ma żadnych wytycznych – ripostował burmistrz Gizka.

  więcej w Nad Wisłą

  źródło: http://nadwisla.pl/index.php?pokaz=tekst&id=1340

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE