Więcej
  Strona głównaInstytucjeGratka dla miłośników włoskiej motoryzacji

  Gratka dla miłośników włoskiej motoryzacji

  W niedzielę 26 czerwca na spalonym słońcem wareckim rynku można było poczuć się jak w słonecznej Italii. Konotacja jak najbardziej prawidłowa, bo właśnie w tym miejscu pasjonaci włoskiej motoryzacji, a w szczególności samochodów marki Alfa Romeo, zrzeszeni w grupie Warszawskich Alfaholików, wyznaczyli sobie spotkanie.

  Tradycją zlotów jest odwiedzanie ważnych dla Mazowsza i ciekawych historycznie miejsc; pierwszy zlot odbył się w Czerwińsku nad Wisłą, ubiegłoroczny w Liwie, a w tym roku zawitali do Warki. Punktualnie o 11:00 organizatorzy powitali przybyłych, a Zastępca Burmistrza Teresa Knyzio uroczyście go otworzyła życząc wszystkim dobrej zabawy.

  Wokół pomnika Stefana Czarnieckiego stanęło 45 samochodów. Dostojnie prezentowała się 30-letnia, ciemnozielona Alfa Romeo Spider Graduate, a towarzystwa dotrzymywały jej wszystkie popularne modele z ostatnich 20 lat produkcji; najliczniej reprezentowane były 159-ki, kolejno 156 i 147.

  Alfa Romeo nierozerwalnie kojarzy się z wyścigami i sportem samochodowym; modele GTV, GT i Brera, których przyjechało całkiem sporo, czy 156 w specyfikacji GTA,
  z 6-cio cylindrowym silnikiem o mocy 250KM wprost nawiązywały do historii i tradycji marki.

  Alfa to także samochody typu roadster; słoneczna pogoda zachęca do nieśpiesznej podróży bez dachu nad głową – na wareckim rynku można było podziwiać w sumie 4 kabriolety; oprócz wymienionej już wcześnie dostojnej signory, jej młodsze siostry – dwie szafirowe GTV Spider i srebrną Brerę Spider.

  Czas płynął leniwie; każdy spędzał go na swój sposób. Większość została na rynku i „okupowała” ogródki, racząc się pizzą, makaronami i wyborną kawą z domowym ciastem serwowanymi przez lokalnych restauratorów; pozostali wybrali się na zwiedzanie miasta i nad Pilicę szukając ochłody.

  Urząd Gminy

  Zobacz galerię zdjęć autorstwa Rafała Donicy – kliknij tutaj.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE