TU MOŻE BYĆ TWOJA REKLAMA

KLIKNIJ I ZAMÓW
Strona głównaInstytucjeCeSiRMega aktywni Seniorzy pokazali się!

Mega aktywni Seniorzy pokazali się!

W niedzielę 7 sierpnia w Warce, miała miejsce niecodzienna impreza. Ok. 400 seniorów z powiatu grójeckiego zgromadziło się w Warce, by świętować swoją aktywność. Realizatorem imprezy było Stowarzyszenie W.A.R.K.A. przy wsparciu Samorządu Wareckiego, Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej”, Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Warce. Uczestnikami byli członkowie 15 grup senioralnych – w tym aż 7 grup z Gminy Warka, którzy integrowali się, zdobywali nowe umiejętności ale przede wszystkim dobrze bawili. Prezentowali swoją działalność na stoiskach, pokazali się również w Przeglądzie Artystycznym Seniorów, wzięli udział w wielu warsztatach i zajęciach. Swoim zaangażowaniem i witalnością pokazali, że wiek nie ogranicza ich aktywności.

Ideą Seniorady był rozwój współpracy pomiędzy grupami z różnych miejscowości powiatu grójeckiego. Jednocześnie aktywni seniorzy chcieli pokazać – jeszcze nigdzie niezrzeszonym emerytom – dlaczego warto być w grupie, wspólnie spędzać czas, bawić się i uczyć. Impreza rozpoczęła się kolorową Paradą Seniorów. Seniorzy w koszulkach z logo grupy, z transparentami, oznaczeniami grup, balonami przeszli ulicą Warszawską do centrum. Seniorów uroczyście powitały w samo południe Władze Warki w osobie Wiceburmistrz – Teresy Knyzio. Samorządy reprezentowali również: Przewodnicząca Rady Miejskiej – Aldona Rzeźnika, Wiesław Czerwiński – Radny Powiatu Grójeckiego oraz Marian Górski – Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Warce.

Główne atrakcje odbyły się na wareckim Kempingu nad Pilicą. Tam można było naocznie przekonać się jak seniorzy działają i porozmawiać przy przygotowanych przez grupy senioralne prezentacyjnych stoiskach. Grupa Młodzi Duchem z Michalczewa częstowała chlebem michalczewskim z smalcem z fasoli, Seniorzy SPA Bończa raczyli pączkami z ziemniaków, Grupa Aktywne Piaseczno prezentowała rękodzieło, Michałowskie Poziomki zachwyciły sałatką z kalarepki. „Złota Reneta z Ostrołęki oczarowała piękną dekoracją o tematyce jabłkowej, Klub Złotego Wieku z Warki pokazywał swoje piękne obrazy, a Uniwersytet Trzeciego Wieku promował świadomość ekologiczną. Impreza była również okazją do promocji publikacji o grupach seniora z powiatu grójeckiego „Seniorada 2016”. Dalej miał miejsce niepowtarzalny przegląd twórczości seniorów. Od piosenek po skecze i wiersze, lirycznie i śmiesznie seniorzy zabawiali publiczność. W ten sposób przekonywali, że „pozytywne nastawienie opóźnia starzenie”. Towarzyszyły temu dźwięki instrumentów muzycznych, wspólnego śpiewu i dobrej zabawy.

Targi Grup Senioralnych to jeden z elementów projektu realizowanego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. pt. „Sieć Aktywnych Seniorów z Grójeckiego”, który jest dofinansowany w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie W.A.R.K.A. przy wsparciu Gminnej Instytucji Kultury w Warce – „Dworek na Długiej”, Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Warce. Organizację wspierało ponad 20 wolontariuszy.

PARTNERZY SENIORADY zm

Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE