Więcej

  Skończmy z tym absurdem…

  I po wszystkim, to już koniec, finito, możemy wyjść… THE END! Mamy nadzieję, że wszystkim się podobało, że nikt nie poczuł się urażony lub w jakiś sposób zaniedbany. To już koniec performansów
  i tego wszystkiego z czym przyszło się zmierzyć mieszkańcom Warki. Nie zapomnimy o starszych osobach siedzących na ławkach i kręcących głowami. Widzących co się przed nimi wyprawia. Ludzi, którzy spontanicznie podchodzili i pytali się „O co chodzi?, Co to w ogóle jest?” reakcje były rożne, wszystkie jak najbardziej naturalne i ciekawe. Wielkie dzięki! Cztery akcje w mieście, jak na pierwszy raz wystarczy. Projekt ten był pewnego rodzaju pilotem dłuższego serialu, który mamy nadzieje kręcić od następnego roku! Festiwal Absurdu powinien być czymś oryginalnym, co wyróżni Warkę w świecie. Niech żyje Nam! Pomysłów na rozwój jest bardzo dużo. Zobaczymy jak będzie, co przyniesie nowy rok. Ale wracając do tematu, podsumowania. Dwie akcje udało nam się zrobić w wakacje, przy dużym udziale dzieci. Bawiły się super, szczególnie podczas rekonstrukcji Bitwy pod Warką, 50 uczestników, rzucających w siebie balonami z wodą i krzyczących „Do ataku!”. Wcześniej zorganizowaliśmy „Społeczne Malowanie z Jacksonem Pollockiem” efekty pracy młodocianych malarzy można oglądać w Dworku na Długiej. Później przyszedł wrzesień i znowu przyszyliśmy na Warecki Rynek z akcją „Bieg dziwnych kroków”. Mimo początkowego słabego zainteresowania, wiadomo, kto by się w ten sposób wydurniał, zjawiło się 16 osób! Bieg się odbył kilkukrotnie, nie tylko dlatego że uczestników przybywało z każdą minutą ale dlatego,  że wyzwalało to we wszystkich dużo pozytywnej energii. Ostatnią akcja pt. „Kultura wychodzi na zewnątrz” udała się super. Kto nie widział i nie skorzystał niech żałuje! Na jeden dzień prawie wszyscy pracownicy Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” wyszli i pracowali na zewnątrz, byli obserwowani, zaczepiani, pod ciągłą obserwacją różnych osób, które codziennie przechodzą przez Skwer przy Dworku. Przyszła nawet młodzież z gimnazjum! Zapraszamy do oglądania filmów i zdjęć. Spotkajmy się za rok w absurdzie rzeczywistość.

  SPOŁECZNE MALOWANIE Z JACKSONEM POLLOCKIEM

  KLIKNIJ, ABY OBEJRZEĆ FILM

  REKONSTRUKCJA BITWY POD WARKĄ 1656 R.

  KLIKNIJ, ABY OBEJRZEĆ FILM

  BIEG DZIWNYCH KROKÓW

  KLIKNIJ, ABY OBEJRZEĆ FILM

  KULTURA WYCHODZI NA ZEWNĄTRZ

  KLIKNIJ, ABY OBEJRZEĆ FILM

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE