Więcej

  Dycha Pułaskiego

  Największe wydarzenie sportowe w Warce już za nami. Tak, mowa tu o XIV Biegu Pułaskiego, który odbył się 16 października. Ta cykliczna impreza niezmiennie przyciąga rzeszę biegaczy z całej Polski.

  Tak było i tym razem! Na starcie biegu głównego – 10 km stanęło 225 biegaczy, co razem z biegami dziecięcymi daje blisko 530 biegaczy od przedszkolaka, aż po siedemdziesięciolatków. Niewątpliwie niebywałym sukcesem jest to, że wśród wszystkich biegnących było aż 77 zawodników z Warki. Pokazuje to jak popularnym sportem są biegi wytrzymałościowe oraz jak bardzo aktywni są mieszkańcy miasta i gminy Warka.

  XIV Bieg Pułaskiego rozpoczął się od startu najmłodszych – przedszkolaków. Tutaj mniej ważne były zajęte miejsca, a liczył się przede wszystkim udział. Kolejne starty to biegi młodzieżowe biegaczy w kategoriach klas 1-2, 3-4, 5-6 oraz gimnazjum. Rywalizacja w tych grupach biegowych była już bardziej zaciekła i niejeden dorosły miałby problem z uzyskaniem tak dobrych czasów.

  Wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych w biegach młodzieżowych:

  Bieg Krasnali na 100m

  Dziewczęta

  1. Weronika Kolasińska PSP 6 Radom
  2. Julia Lenarczyk Wrociszew
  3. Ola Bańkowska Ostrołęka

  Chłopcy

  1. Nikodem Kuna PSP 1 Warka
  2. Szymek Woźniak Ostrołęka
  3. Jasio Mirowski Ostrołęka

  Kategoria klas 1-2 dystans 200m

  Dziewczęta

  1. Małgosia Mazur PSP Michałów
  2. Zuzia Boczkowska PSP Michałów
  3. Wioleta Wierzbicka PSP Michałów

  Chłopcy

  1. Rysio Skulski PSP 2 Warka
  2. Kacper Wodziński Ostrołęka
  3. Daniel Wyrozubski PSP 2 Warka

  Kategoria klas 3-4 dystans 400m

  Dziewczęta

  1. Julka Warlczak PSP 1 Warka
  2. Małgosia Grzesik PSP 2 Warka
  3. Zuzia Orzechowska PSP 1 Warka

  Chłopcy

  1. Dawid Rudnicki PSP 2 Warka
  2. Michał Szczurowski PSP 2 Warka
  3. Wiktor Siedlecki PSP Michałów

  Kategoria klas 5-6 dystans 800m

  Dziewczęta

  1. Natalia Nowak PSP 2 Warka
  2. Gabrysia Kłoczko PSP 1 Warka
  3. Paulina Karaluch PSP Zalesie

  Chłopcy

  1. Mateusz Jacak PSP 1 Otwock
  2. Krystian Dyga PSP 2 Warka
  3. Michał Krupa PSP Głowaczów

  Kategoria klas 1-3 Gimnazjum dystans 1000m

  Dziewczęta

  1. Patrycja Głodek Jarczew
  2. Natalia Buczek Warka
  3. Kamila Woźniak Warka

  Chłopcy

  1. Damian Grzyb Stara Huta
  2. Mateusz Kiliszek Żelechów
  3. Jakub Kraszewski Radom

  Kilka minut po godzinie 11 rozpoczęto część oficjalną zawodów. Razem z Jolą Gawrońską wszyscy biegacze rozgrzewali się w rytmach Bokwy. Po kilkunastu minutach rozruchu rozpoczął się bieg główny. W tym roku trasa została lekko zmodyfikowana, co sprawiło że bieg był bardziej przyjazny kibicom, który mogli dopingować swoich zawodników na dwóch 5-cio kilometrowych pętlach. Najszybszy wśród startujących z czasem 31:47 był Łukasz Woźniak ze Strawczyna reprezentujący drużynę KIFATO TEAM. Za jego plecami uplasowali się kolejno Mateusz Dębski oraz Mateusz Kaczor – obaj z Radomia. Najszybszą wśród kobiet była Sylwia Bondara – 41:12. Podium uzupełniły Wioleta Jaśkowska oraz Aneta Śliwa.

  W rywalizacji zawodników z Warki zwyciężył Bartłomiej Kuna, który uzyskując czas 35:36 zajął 6 miejsce. Za jego plecami dobiegł drugi z Warczan – Łukasz Więckowski. Czas 36:24 pozwolił zająć 10 miejsce. Na najniższym stopniu podium w rywalizacji „wareckiej’ stanął Marcin Bielski 38:22. Wśród kobiet triumfowała Marta Mikołajczyk 46:06. Drugie miejsce zajęła Magdalena Woszczak-Paprocka – 48:06, a trzecie Anna Cieślik – 49:51. Najstarszymi biegaczami reprezentującymi miasto i gminę Warka byli Marta Mikołajczyk 68 lat oraz Jan Sitnik 70 lat, którzy oboje zwyciężyli w swoich kategoriach biegowych. W tym roku organizatorzy przewidzieli dodatkową klasyfikację wareckich firm i instytucji. Zwycięską drużyną okazał się Muzeum Pułaski Team w składzie: Bartłomiej Kuna, Marek Rokita, Janusz Kreczmański, Iwona Stefaniak. Drugą pozycję zajęła drużyna Cesir Warka – Anna Cieślik, Tomasz Chojecki, Kinga Nowakowska. Zespół PSP2, na którego czele stanął Marcin Banach wraz z Kariną Chojnacką, Anną Leszczyńską oraz Joanną Korczak zajął 3 miejsce.

  Po zakończeniu biegu aby rozciągnąć zmęczone mięśnie stretching przeprowadziła Magdalena Woszczak-Paprocka.

  KS START Pułaski Warka pragnie podziękować wszystkim osobom, organizacjom zaangażowanym w pomoc przy organizacji imprezy oraz sponsorom bez których przeprowadzenie tak wielkiej imprezy sportowej nie mogłoby się udać.

  Fotorelacja oraz pełne wyniki na www.warkabiega.pl lub fanpage’u WARKABIEGA.

  Jednocześnie gratulujemy wszystkim uczestnikom udziału oraz uzyskanych rezultatów. Zapraszamy również do wzięcia udziału w ostatnim biegu z cyklu GP Warki, który odbędzie się 22.11.2016. Więcej informacji o GP Warki na stronie www.warkabiega.pl lub fanpage’u WARKABIEGA.

  Zobacz zdjęcia autorstwa Rafała Donicy – galeria fb „Warka w obiektywie”

  KS START Pułaski Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE