Kolejna… kronika policyjna

Instytucje, Wiadomości 23 listopada 2016
Kolejna… kronika policyjna

W dniach 2 – 3 listopada 2016 roku w miejscowości Podgórzyce, nieznani sprawcy dokonali kradzieży elementów systemu nawadniającego zainstalowanego w sadzie owocowym. Łupem złodziei padło 30 sztuk zraszaczy, powodując straty na szkodę właściciela sadu – mieszkańca gminy Warka.

W dniach 3 – 4 listopada 2016 roku, w miejscowości Murowanka, nieznani sprawcy wyważyli drzwi garażowe niezamieszkałego budynku, co umożliwiło im bezpośrednie dotarcie do przylegającego gołębnika. Skradziono 46 sztuk gołębi, powodując straty na szkodę mieszkańca gminy Warka.

W dniach 9 – 10 listopada 2016 roku, w miejscowości Gąski, nieznani sprawcy usiłowali dokonać kradzieży pompy wodnej ze studni głębinowej znajdującej się w sadzie owocowym. Sprawcy nie zdołali zrealizować w pełni swojego zamiaru, ale zmierzając do kradzieży dokonali uszkodzeń elementów instalacji nawadniającej, powodując w ten sposób straty na szkodę właściciela sadu mieszkańca gminy Warka.

Za nami pierwsze miesiące jesieni, miesiące intensywnych prac sadowniczyczych w całym rejonie powiatu grójeckiego, w tym w gmine Warka. Okres ten upłynął nad wyraz spokojnie. W październiku i listopadzie, aż do chwili obecnej zauważalny jest spadek zdarzeń kryminalnych w odniesieniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Myślę, że jest to zasługa zarówno dużej aktywności służby patrolowej i efektywnych działań Policji, ale także w znacznym stopniu, zasługa samych mieszkańców gminy Warka. W mojej ocenie świadomość mieszkańców w zakresie właściwego zabezpieczania swojego mienia, zwracanie uwagi przez mieszkańców na sytuacje nietypowe, aktywność sąsiedzką i spostrzegawczość mieszkańców są na coraz wyższym poziomie, a to bezpośrednio przyczynia się do wzrostu bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo to nasze wspólne dobro, tylko właściwa współpraca pomiędzy społeczeństwem, władzami samorządowymi i Policją może nam to dobro zagwarantować. Dziękuję za wszelkie przejawy aktywności społecznej, za wszelkie sygnały mieszkańców o diagnozowanych zagrożeniach w tym również wskazywanych za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wszystkie te cenne sygnały i informację są przez nas skrupulatnie sprawdzane. Dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu miasto i gmina Warka jest miejscem coraz bardziej bezpiecznym.

Chciałbym w tym miejscu podkreślić, że właśnie w celu jeszcze lepszej współpracy pomiędzy mieszkańcami i Policją z dniem 25 października 2016 roku rejon miasta i gminy Warka został podzielony na trzy rejony służbowe dzielnicowych. Przypomnę, że poprzednio teren miasta i gminy Warka podzielony był na dwa rejony służbowe obsługiwane przez dwóch dzielnicowych, zyskaliśmy zatem jeszcze jednego dzielnicowego aby ułatwić i poprawić efektywność kontaktu policji z mieszkańcami. Jestem przekonany, że działanie to przyniesie oczekiwane efekty. Pragnę także zachęcić mieszkańców gminy Warka do korzystania z aplikacji „Moja Komenda”, jest to darmowa aplikacja na urządzenia mobilne która, w znaczny sposób ułatwia nawiązanie kontaktu z dzielnicowym ze swojego rejonu.

Sąsiednia infografika przedstawia dokładny podział wyznaczonych rejonów służbowych z przypisaniem do poszczególnych dzielnicowych z Komisariatu Policji w Warce.

Jeszcze raz pragnę zachęcić mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w kształtowaniu bezpieczeństwa na terenie gminy Warka w tym poprzez kontakt z dzielnicowymi z Komisariatu Policji w Warce. Przypominam, że informacje można przekazywać także anonimowo bezpośrednio policjantom lub np. pocztą elektroniczną. Bardzo proszę o wszelkie informacje w zakresie zdarzeń wskazanych w dzisiejszej kronice policyjnej. Być może ktoś zauważył podejrzane pojazdy, osoby, być może komuś oferowano skradzione przedmioty. Za wszelkie informacje i przejawy aktywności jeszcze raz bardzo dziękuję.

Komendant Komisariatu Policji w Warce – kom. Marcin Mieńkowski

budzet sołecki v1

budzet sołecki v1

Udostępnij:
← Współczesny patriotyzm, czyli Gimnazjada 2016 BoguSław sławił Boga przy Farnej! →

Dodaj komentarz