Strona głównaInstytucjeCeSiRIII liga koszykówki: Niełatwe zwycięstwo Pułaskiego z NOSIR

III liga koszykówki: Niełatwe zwycięstwo Pułaskiego z NOSIR

KS PUŁASKI WARKA 26 listopada rozegrał na własnym parkiecie mecz z NOSIR NOWY DWÓR MAZOWIECKI. Mecz nie należał do łatwych, ale po dobrej IV kwarcie wareccy koszykarze zwyciężyli  z rywalem 86:66.

Pierwszą kwartę koszykarze Pułaskiego rozpoczęli jak z bajki. Przemyślane akcje i kapitalne przechwyty dały gospodarzom łatwe punkty. Warczanie szybko wyszli na prowadzenie 7:2, które niebawem wzrosło do 14:4 i 18:6. Po kilku minutach gry zapowiadało się że Pułaski będzie dominował na parkiecie i pewnie rozprawi się z przeciwnikiem. Niestety przy stanie 22:12 zaczęły się schody… Rywal sukcesywnie odrabiał straty i zmniejszył przewagę do 4 pkt.

W drugiej części NOSIR cały czas deptał Pułaskiemu po piętach, a proste zagrania skutkowały kolejnymi punktami. Gra gospodarzy stała się nerwowa co wykorzystał rywal i doprowadził do remisu 36:36. Ostatnie minuty drugiej kwarty to gra kosz za kosz lecz przed przerwą o 1 oczko lepsi byli goście!

Kolejna część meczu przyniosła jeszcze więcej emocji. Tym razem NOSIR przeszedł do ofensywy, a kibice przecierali oczy ze zdumienia, bo Pułaski tracił już 7 pkt.! Wzmocnił się doping, co dało Pułaskiemu dodatkową dawkę energii. Wytrwale pod tablicami walczyli Rosołowski i Wawszczyk, którzy w końcówce III kwarty zdobyli ważne punkty i wyrwali Pułaskiego z trudnej sytuacji. Trzy oczka dorzucił jeszcze Paweł Adamczyk i w końcu udało się przełamać wynik na własną stronę. Było 56:55.

W czwartej kwarcie Pułaski wrócił na dobre tory gry i zdominował rywala. Twardą i konsekwentną grą w obronie nie dał  szans przeciwnikom na zdobycie jakichkolwiek punktów przez pierwsze 5 minut kwarty!

Warka przeprowadzała przemyślane akcje, które poskutkowały w końcu serią punktów. Prowadzenie Pułaskiego wzrosło do 10 pkt. co niezmiernie ucieszyło zgromadzonych w hali CeSiR. Wareccy koszykarze nie dali już sobie wydrzeć zwycięstwa, bezpiecznie kontrolowali wynik i zwyciężyli spotkanie 86:66.

Pułaski po 7 kolejkach zajmuje 5 miejsce w tabeli rozgrywek III lig grupy A. W najbliższym spotkaniu które odbędzie się 7 grudnia zmierzy się na wyjeździe z LEGIĄ WARSZAWA, zaś mecz na własnej hali rozegra 10 grudnia z MUKS PIASECZNO.