-4.8 C
Warka
piątek, 1 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRDoktor Lubicz zaśpiewał... jak za dawnych lat

  Doktor Lubicz zaśpiewał… jak za dawnych lat

  Niezwykły muzyczny prezent mikołajkowy dla mieszkańców Warki przygotował Urząd Miejski wspólnie z Dworkiem na Długiej, Centrum Sportu i Rekreacji, Zakładem Usług Komunalnych oraz Stowarzyszeniem W.A.R.K.A. Wieczorem 6 grudnia na scenie w sali CeSiR wystąpił znany z telewizyjnych ekranów jako doktor Lubicz Tomasz Stockinger. Na pianinie towarzyszył mu Stefan Gąsieniec.

  Kilkuset uczestników miało okazję przenieść się w czasie – do niezwykłego okresu dwudziestolecia międzywojennego. Koncert pt. „Już nie zapomnisz mnie” poświęcony był twórcom takim jak Henryk Wars czy Jerzy Jurandot. A jako że wykonawcą był aktor, oddał swoim występem także hołd gwiazdom kina przedwojennego – Eugeniuszowi Bodo, Aleksandrowi Żabczyńskiemu, Antoniemu Fertnerowi i innym.

  W rytmie walca i tanga przy akompaniamencie pianisty wszyscy bawili się słuchając niemal 100-letnich, wszystkim znanych i lubianych szlagierów, tj. „W małym kinie”, „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”, „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Już nie zapomnisz mnie”, „Baby, ach te baby”, „Każdemu wolno kochać”, „Zimny drań”, „Nie kochać w taka noc to grzech”…

  Na zakończenie mikołajkowego wieczoru każdy uczestnik otrzymał z rąk stypendystów Lokalnego Funduszu Stypendialnego, którzy to 6 grudnia prowadzili zbiórkę środków na kolejną edycję Funduszu najpiękniejsze wareckie owoce… pachnące jabłka, które przekazała Grupa Producentów Owoców TWÓJ OWOC z Wichradza (Partner projektu JABŁKOWA WARKA).

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE