Doktor Lubicz zaśpiewał… jak za dawnych lat

Doktor Lubicz zaśpiewał… jak za dawnych lat

Niezwykły muzyczny prezent mikołajkowy dla mieszkańców Warki przygotował Urząd Miejski wspólnie z Dworkiem na Długiej, Centrum Sportu i Rekreacji, Zakładem Usług Komunalnych oraz Stowarzyszeniem W.A.R.K.A. Wieczorem 6 grudnia na scenie w sali CeSiR wystąpił znany z telewizyjnych ekranów jako doktor Lubicz Tomasz Stockinger. Na pianinie towarzyszył mu Stefan Gąsieniec.

Kilkuset uczestników miało okazję przenieść się w czasie – do niezwykłego okresu dwudziestolecia międzywojennego. Koncert pt. „Już nie zapomnisz mnie” poświęcony był twórcom takim jak Henryk Wars czy Jerzy Jurandot. A jako że wykonawcą był aktor, oddał swoim występem także hołd gwiazdom kina przedwojennego – Eugeniuszowi Bodo, Aleksandrowi Żabczyńskiemu, Antoniemu Fertnerowi i innym.

W rytmie walca i tanga przy akompaniamencie pianisty wszyscy bawili się słuchając niemal 100-letnich, wszystkim znanych i lubianych szlagierów, tj. „W małym kinie”, „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”, „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Już nie zapomnisz mnie”, „Baby, ach te baby”, „Każdemu wolno kochać”, „Zimny drań”, „Nie kochać w taka noc to grzech”…

Na zakończenie mikołajkowego wieczoru każdy uczestnik otrzymał z rąk stypendystów Lokalnego Funduszu Stypendialnego, którzy to 6 grudnia prowadzili zbiórkę środków na kolejną edycję Funduszu najpiękniejsze wareckie owoce… pachnące jabłka, które przekazała Grupa Producentów Owoców TWÓJ OWOC z Wichradza (Partner projektu JABŁKOWA WARKA).

Udostępnij:
← Strefa zdrowia i relaksu powstanie w Parku w Winiarach! Rynek pełen świątecznych skarbów →

Dodaj komentarz