Strona głównaInstytucjeCeSiRPułaski wygrywa z MUKS Piaseczno

Pułaski wygrywa z MUKS Piaseczno

W minioną sobotę 10 grudnia odbył się w hali CeSiR mecz III ligi koszykówki. Po emocjonującym spotkaniu KS PUŁASKI odniósł zwycięstwo, pokonując MUKS Piaseczno 62:56.

Na początku mecz były dość wyrównany, ale obie drużyny cechowała niska skuteczność rzutowa – w połowie kwarty było zaledwie 5:5.  Jednak z minuty na minutę Pułaski zaczął  się rozkręcać i przeważać na boisku, co wkrótce odzwierciedliło się w wyniku. Pierwszą kwartę nasi koszykarze kończyli wynikiem 17:8, drugą 35:23.  Gra Warki wyglądała coraz lepiej i podobała się kibicom.

W mecz wstrzelił się Krzysiek Paliński który trafił aż 4 razy z linii 3 pkt. i zdobył w sumie 18 pkt w meczu – najwięcej z ekipy Pułaskiego. Rozsądnie piłką dzieli Tomek Chojecki, a Jarek Jachimowicz twardo walczył pod tablicami. Optymalnie zagrali nasi młodzi zawodnicy  Tomek Karczewski zdobywca 9 pkt. i Karol Słonawski. Dobre zmiany dali Michał Rosołowski i Mariusz Dobosz. Pułaski grał płynnie, a skuteczna współpraca na boisku dała Warce korzystny wynik. Pułaski prowadził już momentami 20 pkt, a trzecią kwartę kończył z wynikiem 51:35.  Wydawało się że ostatnia odsłona meczu będzie już tylko formalnością lecz niestety w IV kwarcie przyszedł kryzys. Przeciwnik zaczął grać agresywnie, krył na całym boisku, co zaczęło sprawiać kłopot naszym graczom.  Co gorsza goście zdołali podnieść się z  trudnej sytuacji i szybko odrabiali straty. W ostatniej minucie meczu od remisu z Warką dzieliło ich już zaledwie 3 pkt !

Szczęście jednak sprzyjało Warce. W trudnym momencie wywalczył rzuty wolne Tomek Karczewski. Pierwszy trafił, a po drugim niecelnym Jarek Jachimowicz zebrał piłkę i dobił za 2 pkt. Od zakończenia meczu dzieliły już tylko sekundy, a sześciopunktowy zapas punktów dał odrobinę spokoju zawodnikom Pułaskiego. Pełna mobilizacja i mądrze rozegrane ostatnie sekundy meczu przyczyniły się do  5 ligowego zwycięstwa. Pułaski po emocjonującej końcówce meczu zwyciężył z MUKS Piaseczno 62:56.

KS PULASKI Warka po 9 spotkaniach zajmuje 5 miejsce w rozgrywkach III ligi mężczyzn grupy A. W najbliższym meczu który odbędzie się w niedzielę  18 grudnia Pułaski zmierzy się z UKS 9 Łomża. Mecz odbędzie się o godz. 17:00 w Centrum Sportu i Rekreacji.  Serdecznie zapraszamy!

Warka – 10.12.2016 r.

PUŁASKI WARKA – MUSK PIASECZNO (62:56)

Pułaski: Paliński 18 (4×3), Jachimowicz 14, Karczewski 9, Słonawski 6, Chojecki 5, Rosołowski 5, Dobosz 3, Wawszczyk 2, Miziołek, Pochylski,