0.9 C
Warka
środa, 30 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejWeź "Betlejemskie Światło Pokoju" na swój wigilijny stół

  Weź „Betlejemskie Światło Pokoju” na swój wigilijny stół

  Każdy, kto chciałby spędzić wigilijny wieczór przy blasku „Betlejemskiego Światła Pokoju” pochodzącego z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem będzie miał taką okazję. W najbliższą niedzielę 18 grudnia o godz. 16:00 na wareckim rynku harcerze ze Szczepu 1 Wareckich Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych przekażą światło gospodarzowi miasta i gminy a następnie wszystkim chętnym mieszkańcom. Organizatorzy przygotowali 300 lampionów, które będą bezpłatnie rozdawane tak aby każdy mógł przenieść Betlejemskie Światło Pokoju do swojego domu.

  Światło pochodzi z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei – tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole. Płomień jest przekazywany przez organizacje harcerskie mieszkańcom miast wielu krajów europejskich.

  Zapraszamy na warecki rynek 18 grudnia. Przekazanie światełka będzie jednym z elementów „Zimowej Odmiany Wareckiego Rynku”. Zachęcamy do zapoznania się z niezwykle bogatą ofertą atrakcji przygotowanych w ramach Projektu „Jabłkowa Warka”.

  WYSTARCZY KLIKNĄĆ TUTAJ.

  Projekt „Jabłkowa Warka – Owoc Naszej Pasji” realizowany jest w ramach Programu Lokalne Partnerstwa PAFW przez partnerstwo lokalnych organizacji i instytucji.

   

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE