14.9 C
Warka
piątek, 31 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeKolejna nowoczesna tablica interaktywna w „jedynce”

  Kolejna nowoczesna tablica interaktywna w „jedynce”

  Nowoczesne środki dydaktyczne w szkołach to znaczące narzędzia w rękach nauczycieli. Do nich zaliczamy komputery, rzutniki multimedialne, różnego rodzaju odtwarzacze, jak również tablice interaktywne, które są wielofunkcyjnym środkiem dydaktycznym, wykorzystującym technologie bezprzewodowe.

  Tablice takie łączą elementy ekranu do wyświetlania prezentacji, tablicy samokopiującej i komputera. Możemy po niej pisać, rysować, zaznaczać i wykonywać inne czynności bez użycia kredy. Tablice te posiadają funkcje, które ułatwiają łączenie tradycyjnego wykładu z prezentacją materiałów multimedialnych. Umożliwiają również zbliżenie metod przeglądowych do praktycznych, gdzie zamiast tylko obserwować możemy też działać, wykonywać ćwiczenia i rozwiązywać zadania. Posługiwanie się nowoczesnymi technologiami informacyjno-komunikacyjnymi i kształcenie umiejętności uczenia się, ma przygotować ucznia do życia w społeczeństwie informacyjnym.

  Zadanie to staje się wyzwaniem dla każdego nauczyciela, szczególnie edukacji wczesnoszkolnej, dlatego też Pani Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Warce wraz z nauczycielami dąży do stworzenia uczniom warunków do nabywania umiejętności, wyszukiwania, porządkowania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł z zastosowaniem tablic interaktywnych.  Szkoła dysponuje już siedmioma takimi tablicami. Uczniowie „jedynki” dzięki tablicom mogą wchodzić w różnorodne interakcje z wyświetlanym materiałem, co daje nowe dynamiczne doświadczenia i zmienia styl procesu uczenia się. Wykorzystywanie tak  nowoczesnych technik sprzyja wielostronnemu i wielozmysłowemu kształceniu, co jest koniecznym warunkiem poznawania rzeczywistości przez dziecko. Mamy nadzieję, że baza nowoczesnych środków dydaktycznych w naszej szkole będzie się prężnie powiększała.

  PSP nr1 w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE