11.6 C
Warka
czwartek, 30 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejPotańcówka na Ludową Nutę

  Potańcówka na Ludową Nutę

  17 lutego w Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” odbyła się „Potańcówka na Ludową Nutę”. Tego wieczoru w Dworku rozbrzmiewała muzyka ludowa, a na parkiecie królowały tańce tradycyjne – mazurki, polki i oberki. Dużym powodzeniem cieszyły się proponowane uczestnikom zabawy taneczne takie jak: Chodzony, Stara Baba, Taniec z miotłą, , Trójniak, czy wymagająca nie lada sprytu Przepióreczka.

  Licznie zgromadzeni goście wzięli udział w warsztatach tanecznych, które poprowadził „Zawołany skład weselny”. Kapela zapewniła również całą oprawę muzyczną „potańcówki”.

  Chwile wytchnienia od gorącej zabawy zapewniał klimatyczny wystrój dworkowej piwnicy. Za sprawą tradycyjnych przysmaków goście mogli uzupełnić pokłady energii i ponownie dać porwać się w wir tańca.

  Dziękujemy za wspólną zabawę.

  Organizatorzy wydarzenia:

  – Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Aktywności Lokalnej „ANIMATOR”,

  – Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” w Warce.

  Przedsięwzięcie zrealizowane zostało w ramach projektu „Z Pyzą po okolicznych dróżkach” – odkrywamy i promujemy dziedzictwo naszych przodków. Projekt ten został dofinansowany w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec www.fundusz.grupazywiec.pl.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE