2.6 C
Warka
czwartek, 8 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaKulturaZaDziałaj Lokalnie... zaŚpiewaj, zoStaw 1% lokalnie i poBierz dzwonek

  ZaDziałaj Lokalnie… zaŚpiewaj, zoStaw 1% lokalnie i poBierz dzwonek

  Mieszkamy wśród sadów, w przepięknej krainie

  Działajmy lokalnie – nie wszystko przeminie

  bo my tu i teraz możemy cos dać

  Niewielkim wysiłkiem możemy coś zmieniać

  Jeden mały procent a może tak wiele

  Przekażmy go dobrze , drodzy przyjaciele

  Wspierajmy aktywność dookoła siebie,

  Wspierajmy tych, którzy zdobywać chcą wiedzę

  Wspierajmy lokalnie bo tu nasze serce

  Bo tu nasza pomoc warta jest najwięcej

  Działają i tworzą – to ich firmowy znak

  Pomóżmy im zatem – to NASZ WSPÓLNY świat

  Tak o lokalnej aktywności i o wspieraniu lokalnego zaangażowania poprzez przekazywanie 1% podatku śpiewa duet dość egzotyczny – zawodowy wokalista, finalista programu X-Factor i mieszkaniec Grójca Paweł BIBA Binkiewicz i wokalista amator, społeczny prezes Ośrodka „Działaj Lokalnie” i Lokalnej Organizacji Stypendialnej – Stowarzyszenia W.A.R.K.A., radny powiatu grójeckiego i dyrektor wareckiego domu kultury Andrzej Zaręba. Każdy może ocenić czy udany to duet muzycznie i wokalnie – wystarczy posłuchać i obejrzeć to wykonanie na www.TV.WARKA.pl (kliknij tutaj). W utworze, w refrenie wsparcie zapewnili finaliści 2 edycji lokalnego konkursu wokalnego „Warka Music Show”. Jednak nie samo wykonanie jest najważniejsze a przekaz, który za sobą niesie, bo:

  To miejsce o którym wam śpiewam i gram

  głęboko w mym sercu więc powiem dziś wam

  To miejsce, to ludzie co myślą o innych

  chcą spełniać marzenia a nie szukać winnych

  niemocy – bo co to dziś da

  Więc zbierzmy się wszyscy kto sił ile ma

  ZaDziałaj Lokalnie, razem zmieńmy najbliższy świat,

  Wyzwólmy energię, tak robimy od 10-ciu lat,

  Warto razem iść drogą, której sam nie pokona nikt z nas,

  Sny dziś spełnić się mogą, niech to będzie nasz najlepszy czas!

   

  Warto 1% podatku zainwestować lokalnie. Każdy kto płaci podatki może z całej należnej kwoty zasilającej budżet państwa 1% przekazać na samodzielnie wybrany cel poprzez wskazanie w swoim zeznaniu PIT organizacji posiadającej status OPP (Organizacja Pożytku Publicznego). Stowarzyszenie W.A.R.K.A. (KRS 0000160318) środki pozyskane z 1% podatku przeznacza na różnorodne działania statutowe. Żeby wskazać konkretny cel jaki chcielibyśmy wesprzeć można w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” wpisać dodatkowy dopisek. Ważne, przekazanie 1% podatku dotyczy każdego kto płaci podatki, niezależnie czy ma nadpłatę i otrzyma zwrot czy też musi dopłacić podatek!

  A jakie działania Stowarzyszenia W.A.R.K.A. można wesprzeć??

   

  • DZIAŁAJ LOKALNIE Aktywizacja lokalnych społeczności poprzez realizację małych projektów grantowych. W ramach konkursu  „Działaj Lokalnie” wspierane są lokalne projekty, które otrzymują dotację do 6 tys. zł. Wiejskie pikniki, warsztaty, wspólne spędzenie czasu, budowa altany czy placu zabaw – wszelkie działania w których mieszkańcy biorą sprawy w swoje ręce i aktywizują się. W powiecie grójeckim to od 2006 roku 255 inicjatyw zrealizowanych przez organizacje i grupy dzięki dotacjom „Działaj Lokalnie”. Daj szansę kolejnym aktywnym grupom, które chcą zmieniać swoje otoczenie.

  Dopisek: DZIAŁAJ LOKALNIE

  • AKTYWNI SENIORZY  – Wsparcie aktywizacji osób starszych poprzez działania na rzecz grup senioralnych. W gminie Warka formalnie działających grup senioralnych jest już 11 – trzy w Warce, w Bończy, Ostrołęce, Michałowie, Michalczewie, Piasecznie, Nowej Wsi, Konarach, Starej Warce i chcą powstawać nowe… Dzięki realizowanym projektom pomagamy wyjść osobom starszym z domu, poczuć się potrzebnym i  nadal aktywnym członkiem społeczności lokalnej a grupom senioralnym umożliwiamy działanie przez wsparcie np. wiejskich świetlic. Seniorzy biorą udział w szkoleniach, warsztatach, wyjazdach oraz Święcie Aktywności Seniora.

  Dopisek: SENIORZY

  • JABŁKOWA WARKA  – Wsparcie dalszych działań na terenie gminy Warka, których celem jest uczynić z jabłka symbolu Warki. Stworzony został już Turystyczny Szlak Jabłkowy, ożywiono warecki rynek jako miejsce do spędzania wspólnie czasu w tzw. Skrzynce Kontaktowej, a obecność jabłka zagościła w formie graficznej w przestrzeni gminy Warka.

  Dopisek: JABŁKOWA WARKA

  • VIVAT PUŁASKI – Wsparcie organizacji pikniku historyczno-kulturalnego Vivat Pułaski. Jest to impreza odbywająca się w parku na Winiarach organizowana wspólnie przez Muzeum im. K. Pułaskiego i Stowarzyszenie W.A.R.K.A. Przybliża ona  w nowoczesny, oryginalny i atrakcyjny sposób bohatera dwóch Narodów – Polski i Stanów Zjednoczonych – Generała Kazimierza Pułaskiego. W ramach imprezy odbędzie się Parada Pułaskiego, animacje dla dzieci, koncerty i inscenizacje historyczne. Impreza zaplanowana jest w tym roku 7 lipca.

  Dopisek: VIVAT PUŁASKI

   

  Piosenka „zaDziałaj Lokalnie… Razem możemy wszystko” – ściągnij

  Dzwonek do telefonu – ściągnij

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE