Strona głównaOrganizacjeWarsztaty garncarskie WTZ i PTTK

Warsztaty garncarskie WTZ i PTTK

21 lutego 2017 r.  Warsztat  Terapii  Zajęciowej  został zaproszony przez Oddział PTTK  w Warce do udziału w realizacji jednego z etapów projektu ,,Turystyka w pięciu smakach” – wspólnych warsztatów garncarskich.

Nasi goście: najmłodsi członkowie PTTK wraz z paniami nauczycielkami   podczas zajęć mieli możliwość poznania podstawowych technik wyrabiania gliny i narzędzi, które są wykorzystywane do pracy z gliną. Informacje o glinie i sposobach pracy z nią poparte pokazem  umiejętności praktycznych instruktorek terapii z WTZ okazał się atrakcyjną  formą spędzenia czasu i odkrywaniem wspólnych pasji. Tworzenie przedmiotów z gliny techniką kuleczek, wałeczków i plastra, odbijanie z liści i serwetek było okazją zarówno dla dzieci jak i dla pań do wspólnej zabawy i integracji. Efektem warsztatów garncarskich były śliczne  anioły, miseczki i elementy biżuterii.

Po warsztatach garncarskich goście bardzo chętnie obejrzeli pracownie, zapoznali się z uczestnikami, ich codzienną pracą i terapią w Warsztacie.

Z pewnością warsztaty garncarskie to początek wspólnych działań jakie  WTZ i PTTK Warka będą podejmowały razem w ramach integracji i dzielenia się wspólnymi pasjami.

Redakcja Warka24.pl
Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE