7.9 C
Warka
piątek, 7 października, 2022
Więcej
  Strona głównaOrganizacjeKS Warka1% ma moc! Zostaw go w Warce!

  1% ma moc! Zostaw go w Warce!

  Od 2004 roku każdy podatnik podatku dochodowego może samodzielnie zdecydować co zrobić z 1% swojego podatku. Możemy cały należny podatek oddać Państwu lub sami podjąć decyzję co lub kogo wesprzeć małą jego częścią. Mimo iż jest to tylko 1% podatku to jednak dzięki ogromnej liczbie osób płacących podatki ten mały procent ma wielką moc. Dodajmy, że chodzi o podatek, który tak czy inaczej płacimy, niezależnie czy mamy nadpłatę i otrzymamy zwrot czy musimy coś jeszcze dopłacić.

  Dlatego zachęcamy! Zróbmy dobry użytek z 1% podatku, zostawmy go w Warce, wspierajmy lokalne inicjatywy lub osoby, które są potrzebujące.

  Dlatego też, przy współpracy z Fundacją Młodzi dla Warki, która zebrała część informacji prezentujemy listę wareckich aktywności, działań i osób, które można wesprzeć przekazując 1% podatku. Poniżej prezentujemy przykładowo wypełnione fragmenty PIT-ów 37 i 36.

  ROZWÓJ AKTYWNOŚCI LOKALNEJ

  DZIAŁAJ LOKALNIE

  Aktywizacja lokalnych społeczności poprzez realizację małych projektów grantowych. W ramach konkursu  „Działaj Lokalnie” wspierane są lokalne projekty, które otrzymują dotację ok. 5 tys. zł. Wiejskie pikniki, warsztaty, wspólne spędzenie czasu, budowa altany czy placu zabaw – wszelkie działania w których mieszkańcy biorą sprawy w swoje ręce i aktywizują się. W powiecie grójeckim to od 2006 roku 220 inicjatyw zrealizowanych przez organizacje i grupy dzięki dotacjom „Działaj Lokalnie”. Daj szansę kolejnym aktywnym grupom, które chcą zmieniać swoje otoczenie.

  KRS 0000160318 + cel szczegółowy DZIAŁAJ LOKALNIE (1% pozyskiwany na jedno z działań statutowych OPP Stowarzyszenia W.A.R.K.A.)

   

  ROZWÓJ I AKTYWIZACJA DZIECI, MŁODZIEŻY I SENIORÓW

  STYPENDIA ROZWOJOWE

  Wsparcie rozwoju młodych ludzi, którzy pragną zdobywać wiedzę, poszerzać horyzonty i działać społecznie na rzecz innych, poprzez stypendia dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z gminy Warka. Rocznie przyznajemy ok. 20 stypendiów w kwocie 1500zł rocznie na jednego ucznia. Lokalny Fundusz Stypendialny istnieje od 2011 roku, od tego czasu udało się już przekazać na rozwój dzieci i młodzieży 152 stypendia o łącznej wartości 228 tys. zł.

  KRS 0000160318 + cel szczegółowy STYPENDIA (1% pozyskiwany na jedno z działań statutowych OPP Stowarzyszenia W.A.R.K.A.)

   

  ORKIESTRA MODERATO

  Rozwój muzyczny dzieci i młodzieży m.in. poprzez zakup instrumentów i sprzętu muzycznego, warsztaty muzyczne. W orkiestrze uczy się kilkadziesiąt osób w bardzo różnym wieku. Właściwy rozwój uczących się osób oraz rozwój samej orkiestry wymaga stałych, znaczących nakładów na instrumenty, warsztaty, instruktorów, wyjazdy, koncerty, itp.

  KRS 0000160318 + cel szczegółowy MODERATO (1% pozyskiwany dzięki współpracy z OPP – Stowarzyszenie W.A.R.K.A.)

   

  PŁYWACY – OLIMPIC

  Środki na opłacenie wyjazdów na zawody oraz pokrycia kosztów zgrupowań sportowych. UKS OLIMPIC Warka to klub pływacki działający od 2006 r., zrzeszający dzieci i młodzież z gminy Warka. Zawodnicy klubu zajmują czołowe lokaty na Mistrzostwach Polski, stanowią skład Kadry Narodowej Juniorów i Młodzieżowców.

  KRS 0000160318 + cel szczegółowy OLIMPIC (1% pozyskiwany dzięki współpracy z OPP – Stowarzyszenie W.A.R.K.A.)

   

  SENIORZY

  Wsparcie aktywizacji osób starszych poprzez działania na rzecz grup senioralnych. W gminie Warka formalnie działających grup senioralnych jest już 7 – dwie w Warce, w Bończy, Ostrołęce, Michałowie, Michalczewie, Piasecznie i chcą powstawać nowe… Dzięki realizowanym projektom pomagamy wyjść osobom starszym z domu, poczuć się potrzebnym i  nadal aktywnym członkiem społeczności lokalnej a grupom senioralnym umożliwiamy działanie przez wsparcie np. wiejskich świetlic. Seniorzy biorą udział w szkoleniach, warsztatach, wyjazdach oraz Święcie Aktywności Seniora.

  KRS 0000160318 + cel szczegółowy SENIORZY (1% pozyskiwany na jedno z działań statutowych OPP Stowarzyszenia W.A.R.K.A.)

   

  ROZWÓJ TURYSTYKI I PROMOCJA LOKALNYCH WALORÓW

  JABŁKOWA WARKA

  Wsparcie działań na terenie gminy Warka, których celem jest uczynić z jabłka symbolu Warki. Stworzony zostanie Turystyczny Szlak Jabłkowy, ożywiony zostanie warecki rynek jako miejsce do spędzania wspólnie czasu w tzw. Skrzynce Kontaktowej, a obecność jabłka zagości w formie graficznej w przestrzeni Warki. Mieszkańcy będą mogli wziąć udział w JabłkoFest – imprezie promującej jabłko, która odbędzie się  na jesieni tego roku.

  KRS 0000160318 + cel szczegółowy JABŁKOWA WARKA (1% pozyskiwany na jedno z działań statutowych OPP Stowarzyszenia W.A.R.K.A.)

   

  VIVAT PUŁASKI

  Wsparcie organizacji, po długiej przerwie spowodowanej rewitalizacją Muzeum im. K. Pułaskiego, pikniku Vivat Pułaski. Jest to impreza historyczno-edukacyjna odbywająca się w parku na Winiarach organizowana wspólnie przez Muzeum im. K. Pułaskiego i Stowarzyszenie W.A.R.K.A. Przybliża ona  w nowoczesny, oryginalny i atrakcyjny sposób bohatera dwóch Narodów – Polski i Stanów Zjednoczonych – Generała Kazimierza Pułaskiego. W ramach imprezy odbędzie się Parada Pułaskiego, animacje dla dzieci, koncerty i inscenizacje historyczne. Impreza zaplanowana jest na pierwszą niedzielę lipca.

  KRS 0000160318 + cel szczegółowy VIVAT PUŁASKI (1% pozyskiwany na jedno z działań statutowych OPP Stowarzyszenia W.A.R.K.A.)

   

  WSPARCIE DZIAŁALNOŚCI INSTYTUCJI I ORGANIZACJI

  LO WARKA

  Wsparcie działalności wareckiego Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego.

  KRS 0000270261 + cel szczegółowy LO WARKA WYSOCKI 8220 (1% pozyskiwany dzięki współpracy z OPP – Fundacja Studencka)

   

  KS WARKA

  Zakup niezbędnego sprzętu dla sekcji piłki nożnej Klubu Sportowego Warka. W Klubie, który powstał w 1945 roku w chwili obecnej gra, trenuje i rozwija swój talent piłkarski bardzo duża grupa dzieci i młodzieży.

  KRS 0000226800 + cel szczegółowy KLUB SPORTOWY WARKA

   

  BEZPIECZEŃSTWO MIESZKAŃCÓW

  OSP BRANKÓW

  Wsparcie rozwoju jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Brankowie dla zapewnienia lepszej ochrony przeciwpożarowej mieszkańców. Straż pożarna w Brankowie powstała w 1957 roku, obecnie liczy 60 druhów, w tym 1 druhna. W jedynej w gminie Warka aktywnej Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej działa 14 osób. Oprócz swoich zadań strażackich aktywnie działa na rzecz społeczności lokalnej.

  KRS 0000116212 + cel szczegółowy OSP Branków, Branków 51, 05-660 Warka, woj. Mazowieckie

   

  OSP NOWA WIEŚ

  Wsparcie rozwoju jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi dla zapewnienia lepszej ochrony przeciwpożarowej mieszkańców. Straż pożarna w Nowe Wsi powstała w 1948 roku, obecnie liczy 30 druhów. Oprócz swoich zadań strażackich aktywnie działa na rzecz społeczności lokalnej, m.in. w remizie funkcjonuje Koło Gospodyń Wiejskich.

  KRS 0000116212 + cel szczegółowy OSP Nowa Wieś, Nowa Wieś 25, 05-660 Warka, woj. Mazowieckie

   

  POMOC CHORYM I NIEPEŁNOSPRAWNYM

  STOWARZYSZENIE TĘCZA

  Zwiększenie aktywności życiowej i fizycznej osób niepełnosprawnych, zapobieganie społecznemu wykluczeniu, szeroko pojęta integracja, rozwój i wspieranie różnych form i metod rehabilitacji. Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych „TĘCZA” w Warce powstało w 2005 roku w celu objęcia patronatem osoby niepełnosprawne na terenie swojego działania a mianowicie Gminy Warka, Chynów oraz Jasieniec. Od 2006 roku stowarzyszenie prowadzi Warsztaty Terapii Zajęciowej.

  KRS 0000160318 + cel szczegółowy TĘCZA (1% pozyskiwany dzięki współpracy z OPP – Stowarzyszenie W.A.R.K.A.)

   

  PIOTR PLESIEWICZ

  Koszty rehabilitacji, koszty sprzętu sportowego i uczestnictwa w zawodach. Piotr Plesiewicz urodził się z przepukliną opnowo-rdzeniową, porusza się na wózku inwalidzkim i o kulach. Pomimo znacznego stopnia niepełnosprawności stara się żyć aktywnie. Ma wiele pasji, pisanie ikon, rękodzieło, strzelectwo, ale głównie jazda na rowerze napędzanym rękoma „Handbike” oraz podnoszenie ciężarów niepełnosprawnych, w czym zdobywa puchary i medale rangi Mistrzostw Polski.

  KRS 0000270809 +  cel szczegółowy PLESIEWICZ 7275 (1% pozyskiwany dzięki współpracy z OPP – Fundacja Avalon)

   

  WOJTEK STAŃCZYK

  Leczenie, koszty uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych, zakup sprzętu rehabilitacyjnego, lekarstw, dostosowanie mieszkania do specjalistycznych potrzeb chorego. Wojtek Stańczyk choruje na dystrofię mięśniową – dziedziczną chorobę mięśni, która objawia się ich osłabieniem, a w niektórych przypadkach, nawet zanikiem, czyli atrofią.

  KRS 0000338389 +  cel szczegółowy 10381 – GRUPA OPP – WOJCIECH STAŃCZYK (1% pozyskiwany dzięki współpracy z OPP – Fundacja Sedeka „Zdążyć z pomocą”)

   

  DAWID KRZEJSZCZAK

  Leczenie, koszty specjalistycznej terapii , rehabilitacji, diety i edukacji. Dawid urodził się w 2010 roku, choruje na autyzm dziecięcy.

  KRS 0000037904 +  cel szczegółowy 25015 – KRZEJSZCZAK DAWID (1% pozyskiwany dzięki współpracy z OPP – Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”)

   

  WIESŁAW ROBAK

  Leczenie specjalistyczne. Wiesław cierpi na nieuleczalną chorobę SLA (Stwardnienie Zanikowe Boczne). Niszczy ona ciało. Umysł pozostaje sprawny.

  KRS 0000287740 +  cel szczegółowy WIESŁAW ROBAK (1% pozyskiwany dzięki współpracy z OPP – Stowarzyszenie Dignitas Dolentium)

   

  ZACHĘCAMY! Wspierajmy lokalnie, bo tu nasze serce, bo tu nasza pomoc warta jest najwięcej!

   

   

  Avatar photo
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE