Więcej
  Strona głównaInstytucjeWarsztaty „Dobra administracja dla seniorów”, czyli o budowaniu dialogu między seniorami, a...

  Warsztaty „Dobra administracja dla seniorów”, czyli o budowaniu dialogu między seniorami, a urzędnikami

  Z czym borykają się seniorzy przychodzący do urzędu bądź instytucji? Jakie stoją przed nimi wyzwania w załatwianiu z pozoru prostych formalnych spraw? Nad tym tematem pochyliło się Stowarzyszenie W.A.R.K.A., które realizuje projekt „Dobra administracja dla seniorów z grójeckiego”.

  W warsztatach zorganizowanych w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym w Warce wzięło udział osiemnastu przedstawicieli grup senioralnych. Trenerki – Marta Henzler oraz Anna Żelazowska-Kosiorek poprowadziły seniorów od poznanych na poprzednich spotkaniach praw do tworzenia konkretnych rozwiązań i zasad, które pomogą poprawić sytuację seniora w urzędzie.

  By lepiej wczuć się w sytuacje, seniorzy odegrali krótkie scenki, których motywem przewodnim były wizyty w urzędzie. Dzięki nim, mogli spojrzeć na problematykę z dwóch perspektyw (seniora i urzędnika), a tym samym szukać rozwiązań, które będą mogły przynieść korzyść każdej ze stron.

  Ważnym elementem spotkania było uporządkowanie postulatów i zasad dobrej współpracy wypracowanych na Forum Praw Obywatelskich Seniorów. Wydarzeniu, które swoją obecnością wzmocnili Wiceburmistrz Warki Teresa Knyzio i Starosta Grójecki Krzysztof Ambroziak wraz z Andrzejem Zarębą – członkiem Zarządu Powiatu Grójeckiego na spotkaniu w Grójcu. To budujące, że samorząd gminny i powiatowy jest otwarty na postulaty seniorów, to daje im moc do działania.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A. za cel obrało sobie wsparcie i angażowanie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Eliminacja barier w komunikacji z administracją publiczną jest jednym z wielu działań wpisujących się w tę misję – mówi Agnieszka Łeszczyńska, koordynatorka działań senioralnych.

  Zadanie pn. „Dobra administracja dla seniorów z grójeckiego” realizowane w ramach projektu grantowego „Wzmacniamy Europę SPLOTowymi wartościami” współfinansowanego ze środków Programu Komisji Europejskiej CERV „Obywatele, równość, prawa i wartości” na lata 2021–2027.

   

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE