12.8 C
Warka
piątek, 2 czerwca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejZdobądź 1000 zł i zrób skrzynkę z kulturą

  Zdobądź 1000 zł i zrób skrzynkę z kulturą

  2017 rok w Warce to iście jabłkowy czas. Za chwilę zaczną kwitnąć przepiękne sady, pojawią się pierwsze owoce. Piękno, które nas otacza warto jest zatem eksponować i pokazywać, że sad to nie tylko ciężka praca, ale także powód do dumy, że mieszkamy w takim miejscu, którym zachwyca się każdy, kto jest tu po raz pierwszy. Aby wykorzystać potencjał jaki drzemie w otaczających nas sadach powstał projekt „Jabłkowa Warka”, który będzie realizowany na terenie gminy Warka w 2017 roku. Jednym z elementów projektu będzie pojawienie się „Skrzynki kontaktowej”. Co to takiego? Będzie to miejsce w formie małej sceny w którym organizowane będą różne ciekawe wydarzenia. Wszystko to w scenerii pięknego sadu, który powstanie… na wareckim rynku! Celem usytuowania takiej skrzynki w sercu miasta jest ożywienie go, przyciągnięcie mieszkańców i ich aktywne uczestnictwo w spotkaniach, koncertach czy warsztatach.

  Ze względu na to, iż miejsce, które powstanie na wareckim rynku zrodzi w wielu głowach pomysły jak można to miejsce wykorzystać umożliwiamy wzięcie udziału w konkursie w którym będzie można zdobyć 1000 zł na zrealizowanie własnego pomysłu na działanie w „Skrzynce Kontaktowej”. Konkurs organizowany przez Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej” organizowany jest dla wszystkich, którzy mają ciekawą koncepcję na ożywienie wareckiego rynku. Mogą wziąć w nim udział organizacje pozarządowe (np. stowarzyszenia, fundacje, ochotnicze straże pożarne), osoby indywidualne, grupy nieformalne (np. kluby, grupy społeczne, zespoły muzyczne), instytucje (np. biblioteki, szkoły), a nawet firmy. Mamy nadzieję, że „Skrzynka kontaktowa” stanie się skarbnicą pomysłów na działania organizowane przez różne podmioty. Koncerty, warsztaty, spotkania i wiele, wiele innych akcji – tak właśnie ma wyglądać warecki rynek w okresie letnim w 2017 roku.

  Spotkanie dla wszystkich zainteresowanych podczas którego będzie można dowiedzieć się więcej o organizowanym konkursie odbędzie się 3 kwietnia o godz. 16:00 w Dworku na Długiej. Termin składania wniosków – do 21 kwietnia, zaś realizacja działań odbywać się będzie od 15 maja do 30 września.

  Zachęcamy do tworzenia pomysłów i ich realizacji. Razem możemy zaczarować warecki rynek i uczynić go miejscem ciekawym i tętniącym życiem!

  Regulamin i wniosek konkursowy:

  Regulamin_skrzynkazkultura

  Wniosek_skrzynkazkultura

   

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE