-5 C
Warka
środa, 6 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRSukces Wielkanocnej Zbiórki Żywności

  Sukces Wielkanocnej Zbiórki Żywności

  Fundacja Młodzi dla Warki w dniach 7-8 kwietnia organizowała zbiórkę żywności, która odbyła się przed 4 sklepami w Warce (Biedronki, Stokrotka i Lewiatan). Celem akcji było zebranie żywności dla 20 ubogich i samotnych seniorów z terenu gminy. Listę osób przygotował lokalny Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który również zobowiązał się dostarczyć wszystkie paczki do potrzebujących jeszcze przed świętami.

  Wynik przerósł nasze oczekiwania. Zebraliśmy prawie 2 tony żywności. Każdy z 20 seniorów otrzyma 4 kartony darów oraz reklamówkę z chemią gospodarczą, co w sumie daje ponad 40 kg na osobę” – opowiada Katarzyna Kreczmańska, wolontariuszka i pomysłodawca zbiórki.

  Dzięki hojności darczyńców pomoc trafi do większej ilości domów. Prócz wspomnianych seniorów z gminy trafią one również do świetlicy w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce gdzie dożywiane są dzieciaki, 2 rodzin zastępczych, domu opieki (9 podopiecznych) oraz ok 10 rodzin do których dotarła fundacja.

  Jest to kolejna akcja, która spowodowała, że widzimy jeszcze większy sens naszych działań. Olbrzymie dzięki dla wolontariuszy, którzy nas nie zawiedli i dzięki którym możemy ogłosić kolejny sukces. Wielki ukłon w stronę darczyńców, za ogrom wsparcia jakie do nas napłynęło. Wartość wszystkich darów szacujemy na ok 12.000 zł, a co istotne to fakt, że całość tego wsparcia dotrze do potrzebujących jeszcze przed świętami. Dziękuję również naszym sponsorom Centrum Stomatologiczne Super Smile oraz Księgarni Państwa Wojtas za pomoc w nagłośnieniu całej zbiórki” – Łukasz Sobieraj prezes Fundacji Młodzi dla Warki.

  Fundacja działa w regionie od 2 lat i jest najprężniej działającą organizacją społeczną w regionie. Prowadzi zbiórki finansowe i rzeczowe, dzięki czemu przekazała już dwie ciężarówki ubrań, mebli i sprzętu AGD najbardziej potrzebującym.

  Film z wynikami naszej pracy: https://web.facebook.com/pg/fundacjamlodzidlawarki/videos/?ref=page_internal

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE