Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejWareccy rekonstruktorzy... z Emilią Plater

  Wareccy rekonstruktorzy… z Emilią Plater

  Miniony  weekend  dla Grupy Rekonstrukcji Historycznej WARKA, działającej przy Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” przepełniony był patriotycznymi akcentami. W sobotę rocznica bitwy pod Raszynem a w niedzielę projekt upamiętniający Emilię Plater. W leśnej scenerii  mając w pamięci przepiękny wiersz Adama Mickiewicza „Śmierć Pułkownika” oraz pieśń zespołu Horytnica https://www.youtube.com/watch?v=SAQ0OEzrgJo odtwarzaliśmy sylwetki  powstańców listopadowych  dowodzonych przez Panią Kapitan. Emilia Plater była jedną z kilkunastu kobiet, które brały udział w powstaniu listopadowym. Zasłynęła jako dowódca oddziału walczącego na Litwie. Zmarła z wycieńczenia  23 grudnia 1831 roku. Jej grób znajduje się do dziś w miejscowości Kopciów na Litwie, 10 km od granicy z RP.

  Grupa Rekonstrukcji Historycznej WARKA,  składa wielkie podziękowania dla wszystkich, z którymi  współpracowaliśmy w te dni.

  GRH WARKA

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE