Więcej

  Ludzie lubią mieć…

  Co takiego ludzie lubią mieć? W piosence pod tym tytułem Tomek Wachnowski śpiewa „nie udawaj, że nas nie ma”, więc mieć, czy być? Może nie odpowiada na nie wprost, ale takie i wiele innych pytań stawia na swojej nowej płycie zamieszkały na ziemi wareckiej autor piosenek i kompozytor Tomek Wachnowski.

  Tomka Wachnowskiego trudno zaszufladkować – swoje przemyślenia ubiera w folk, blues czy muzykę pop, poszukując własnego gatunku. Jego twórczość można było spotkać na wielu festiwalach, m.in. na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej w Warszawie, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz wielu koncertach w Polsce i za granicą. Muzyk ma również na swoim koncie występy na festiwalu w  Opolu, a w 1999 roku w  koncercie „Premier” wyśpiewał II nagrodę za piosenkę „Byłoby miło”.

  „Ludzie lubią mieć” to 6 płyta w dorobku Tomka Wachnowskiego. Znalazły się na niej zarówno nowe utwory, jak i te znane z wcześniejszych krążków. Autor postanowił nagrać je w nowych, utrzymanych w klimatach akustycznego popu aranżacjach. Usłyszymy wyraźne brzmienia gitar połączone z subtelnymi dźwiękami instrumentów klawiszowych i perkusyjnych. Na uwagę zasługuje nie tylko muzyka, lecz także słowa. Autor w niebanalny sposób przekazuje swoje spostrzeżenia dotyczące życia, jakby podążając za tym, co jest dla niego naprawdę ważne.

  Ta płyta to nowy etap w życiorysie artystycznym Tomka Wachnowskiego. To pierwsze wspólne nagrania z Miłoszem Wośko – pianistą i producentem, z którym Tomek współpracuje od lat. To pierwsze nagrania z Maciejem Szczycińskim i Wojtkiem Soburą, z którymi też niejednokrotnie spotykał się na scenie. To w końcu pierwsze nagrania z Bogdanem Sabałą, z którym współpracuje i występuje od początku 2012 roku. To pierwsza płyta, na której pojawia się inny, niż Tomka głos. Poproszona o współpracę zgodziła się i zaśpiewała w trzech piosenkach Anna Treter znana z zespołu „Pod Budą”.

  Płyta została nagrana na przełomie lipca i sierpnia 2012 roku w warszawskich studiach „Sound & More” i „Muzyka Dźwięk”. Realizował ją Rafał Smoleń, miksował Marcin Gajko, a nad całością czuwał Miłosz Wośko.

  Premiera płyty 18 lutego – od  tego dnia powinna się pojawiać w sklepach.

  Koncert promujący płytę i jednocześnie początek cyklu spotkań muzycznych z piosenką autorską w „Dworku na Długiej” pt. „Dworek z Piosenką” – 22 lutego o godz. 20:00. Oprócz utworów z nowej płyty, którą będzie można podczas koncertu kupić w promocyjnej cenie (i z autografem) usłyszymy wybór utworów z poprzednich płyt…

  Autorem tekstu jest Martyna Sabała w.warce.pl

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE