Taaaka ryba!

Taaaka ryba!

W niedzielę 4 czerwca od­była się XIII edycja Zawodów Wędkarskich „Z okazji Dnia Dziecka” pod patronatem Bur­mistrza Warki Dariusza Gizki.

25 zawodników wzięło udział w zawodach organizowanych przez Zarząd Koła nr 38 Warka Miasto Polskiego Związku Wędkarskiego, które odbyły się, na mateczniku rzeki Pilica przy moście drogowym w War­ce. Zawodom towarzyszyły warsztaty edukacyjne dotyczące zasad bezpiecz­nego wędkowania. W organizację im­prezy włączyli się również: Wędkar­ski Klub Sportowy Pilica Warka 38, Sklep Wędkarski AMIK oraz Klub Wędkarski PŁOĆ.

Zawody Wędkarskie adresowa­ne były do dzieci i młodzieży w wieku do 14 lat, zrzeszonych i niezrzeszonych w Polskim Związku Wędkarskim. W niedzielę 4 czerwca nad Pilicą pojawiło się wielu młodych pasjonatów wędkarstwa, którym to­warzyszyli opiekunowie, a nierzad­ko też całe rodziny. Zawody odbyły się w trzech kategoriach wiekowych: I grupa do 6 lat, II grupa do 10 lat i III grupa do 14 lat. Po zaciętej walce najlepszy wynik w każdej z kategorii osiągnęli odpowiednio: Antoni Puk, Alan Krawczak i Ala Cybulska. Gra­tulujemy!

Płoć i Krąp były głównymi ry­bami, którymi można było zrobić dobry wynik. Karpie, gdzieś uciekły, chodź, gdy już były to okazywało się, że są one prawdziwymi bonusami.

Zawody miały charakter pro­rodzinny, towarzyski i były oparte na rywalizacji fair play. Na zakończenie Burmistrz Warki wręczył nagrody zwycięzcom i podziękował organi­zatorom za trud i zaangażowanie włożone w przygotowanie zawodów. Podkreślił, że poprzez sport i rekre­ację uczymy młode pokolenie właści­wych zachowań nad wodą. Impreza zakończyła się wspólnym poczęstun­kiem. Do zobaczenia za rok!

Urząd Gminy

dav

Udostępnij:
← Festiwal pasji w „dwójce” Strefa dla Dzieci podczas Vivat Pułaski! →

Dodaj komentarz