Piknik służb mundurowych

Piknik służb mundurowych

Komenda Powiatowa Policji w Grójcu wraz z innymi służbami mundurowymi w piątek 9 czerw­ca na stadionie „Mazowsze” Grójeckiego Ośrodka Sportu zorganizowała piknik pod nazwą „Dzień z mundurem”.

Uroczystego otwarcia Pikniku Służb Mundurowych 2017 w imie­niu samorządów powiatu grójeckiego dokonał Burmistrz Warki Dariusz Gizka.

„Halo panie policjancie!

Wszyscy dziękujemy,

że do szkoły dziś bezpiecznie docierać możemy.

Wszystkie małe dzieci dziś odblaski mają,

i o bezpieczeństwie swoim pamiętają.

Takimi słowami piosenki przy­witała i zaprezentowała się klasa I a z PSP nr 2 w Warce. Celem im­prezy było przede wszystkim pro­pagowanie bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży oraz promocja formacji mundurowych. Wszystkie służby mundurowe z powiatu grójec­kiego zorganizowały pokazy sprzętu i wyposażenia Policji, Wojska, Straży Pożarnej, Aresztu Śledczego, Straży Granicznej, Straży Miejskiej i Stra­ży Leśnej. Na uczestników pikniku czekało wiele atrakcji, pokazujących pracę wymienionych służb.

Uczniowie szkół podstawo­wych z całego powiatu wzięły udział w konkursie „Najbardziej kolorowa i odblaskowa klasa”, który dotyczył bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kazimierza Pułaskiego w Warce za­jęła I miejsce z czego się ogromnie jesteśmy dumni.

Burmistrz Warki Pan Dariusz Gizka ufundował nagrodę w postaci wyjazdu do kina.

Dzieci otrzymały dyplom, pu­char, oraz koszulki z logo konkursu.

Udostępnij:
← To był czas szkolnych festynów Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu... →

Dodaj komentarz