Strona głównaOrganizacjeAleksandra Cieplak Wicemistrzynią Polski Juniorów w pływaniu

Aleksandra Cieplak Wicemistrzynią Polski Juniorów w pływaniu

W dniach 14 – 16 lipca 2017 r., na 50 metrowym basenie w Opolu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich. UKS OLIMPIC Warka reprezentowała Aleksandra Cieplak (r. 2001), tegoroczna absolwentka wareckiego gimnazjum. Mistrzostwa Polski to wyjątkowo trudne zawody – to taki pływacki maraton. Rano odbywają się eliminacje, w których zawodnicy walczą o prawo startu w finałach A i B.

W pierwszym dniu zawodów na 100 m stylem motylkowym Ola z drugim czasem eliminacji weszła do finału A, uprawniającego do walki o medale. Po południu, w czasie finału popisała się niesamowitym finiszem i z czasem 1,03,49 została Wicemistrzynią Polski.

Drugiego dnia zawodów w porannych eliminacjach na 50 m stylem motylkowym, z czasem 0,28,71 s awansowała do finału A, a po kilku minutach odpoczynku wystartowała na dystansie 50 m stylem grzbietowym i z czasem 0,32,01 s także awansowała do finału A. Po południu, w czasie sprintu na 50 m motylem, kolejny raz poprawiła czas (0,28,71 s) i zajęła IV miejsce. Zaledwie 0,12 s zabrakło Oli do brązowego medalu. Na 50 m stylem grzbietowym, z nowym rekordem życiowym (0,31,58 s) zajęła IX miejsce.

Trzeciego dnia zmagań na dystansie 100 m stylem dowolnym ustanowiła nowy rekord życiowy (1,00,95 s) i ponownie awansowała do finału A.

Ola Cieplak, jak przystało na zawodniczkę Kadry Narodowej Juniorów, w czterech startach wywalczyła cztery finały A. W czasie zawodów kolejny raz poprawiła swoje rekordy życiowe i będąc jedyną naszą zawodniczką zdobyła 40 punktów w klasyfikacji FINA, dzięki czemu nasz Klub zajął 38 miejsce na 103 kluby biorące udział w zawodach..

Zawody w Opolu zakończyły bardzo udany dla naszego Klubu sezon 2016/2017.

Wszystkim zawodnikom życzymy udanych i słonecznych wakacji, a wszystkich chętnych do sportowej rywalizacji zapraszamy do nas w nowym sezonie pływackim.