Więcej

  Srebro na otarcie łez

  Młodzi piłkarze KS Warki po raz kolejny przywożą medal z halowego turnieju piłki nożnej.

  Podopieczni trenera Grzegorza Dacki w dniu 23.02.2013 r. uczestniczyli w turnieju „LIPIE CUP 2013”, zorganizowanym przez Uczniowski Klub Sportowy Lipie.  W piłkarskich zmaganiach uczestniczyło 8 drużyn podzielonych na dwie grupy. Młoda drużyna KS Warki trafiła do grupy B z KS Nadstal, UKS Lipie II oraz Akademią Sportu Radomiak.

  W pierwszym spotkaniu warczanie pewnie pokonali piłkarzy z Radomia 6:0. W kolejnym również nie dali szans przeciwnikom, tym razem strzelając pięć bramek i gładko wygrywając z UKS Lipie II 5:0. W ostatnim meczu grupowym wareccy zawodnicy trafili na równorzędnego rywala. KS Nadstal postawił wysoko poprzeczkę i o punkty było trudniej. Po własnych błędach w obronie warczanie stracili 2 bramki i w konsekwencji ulegli zespołowi z Krzaków Czaplinkowskich 2:1. Jedna porażka na szczęście nie przekreśliła szansy na finał i zespół KS Warki awansował do meczu półfinałowego z drugiego miejsca w grupie.

  W półfinale piłkarze z Warki zmierzyli się z gospodarzem turnieju – UKS Lipie I, których pokonał 2:1! Przeciwnikami KS Warki w finałowym meczu turnieju byli piłkarze z Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Emocji nie brakowało. Regulaminowy czas gry zakończył się bezbramkowym remisem i o zwycięstwie w turnieju decydowały rzuty karne. Do rozstrzygnięcia wyniku potrzebne było osiem kolejek rzutów karnych. Niestety tym razem szczęście nie dopisywało piłkarzom z Warki. Ulegli Pogoni 7:8 i zmęczeni, ze łzami w oczach nie mogli pogodzić się z przegraną. Na otarcie łez otrzymali srebrne medale i okazały puchar za drugie miejsce w turnieju LIPIE CUP 2013. Cóż zwycięstwo było blisko, ale kolejne medalowe miejsce świadczy o wysokich umiejętnościach młodych piłkarzach.  Dlatego gratulujemy wszystkim zawodnikom z Warki i czekamy na dalsze sukcesy.

  NAJPOPULARNIEJSZE