Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejMuzyczna uczta dla Niepodległej!

  Muzyczna uczta dla Niepodległej!

  Święto Niepodległości to dzień, kiedy w Polakach w szczególny sposób umacnia się poczucie patriotyzmu. Co roku, każdy z nas przypomina sobie o wartościach, które przekazują nam poprzednie pokolenia. 11 listopada to czas wielkiego świętowania i radości z tego, iż przyszło nam żyć w wolnej i niezależnej Polsce.

  W przeddzień Święta Niepodległości – 10 listopada mieszkańcy Warki rozpoczęli świętowanie, uczestnicząc w koncercie patriotycznym. Wśród obecnych gości nie zabrakło przedstawicieli samorządu: Burmistrza Warki Dariusza Gizki, Wiceburmistrz Teresy Knyzio, licznie przybyłych radnych Rady Miejskiej na czele z Wiceprzewodniczącą Zofią Pawelec czy radnych Powiatu Grójeckiego – Wiesława Czerwińskiego, Mariana Górskiego i Andrzeja Zaręby.

  Miejska Orkiestra „Moderato” pod batutą Artura Gębskiego wraz z solistami warszawskich scen muzycznych – sopranistką Anną Nadwodną oraz tenorem Krzysztofem Ciupińskim-Świątek – zaprezentowała, z jednej strony, przepiękne patriotyczne pieśni, które często towarzyszyły walczącym żołnierzom w drodze ku Niepodległości, a z drugiej – znane przeboje muzyki rozrywkowej, zarówno polskiej, jak i światowej. Licznie przybyła publiczność mogła usłyszeć w części patriotycznej: „Pierwszą Kadrową”, „Przybyli ułani”, „Marsz Pierwszej Brygady”, „Wojenko, wojenko”, „Piechotę”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Modlitwę obozową”, „Marsz, marsz Polonia”, poloneza z „Pana Tadeusza” oraz „Poloneza Kościuszki”, zaś w części rozrywkowej: „New York”, „Kapitańskie Tango”, „Moon River”, „Sway”, „Serce to jest muzyk”, „Już Cię nie kocham”, „Watermelon Man”, „Quando quando”, In the mood”, „Blue Moon”, „Girl from Ipanema”, „Autumn leaves”, „Wiwat Warka” oraz przepiękną składankę polskiej muzyki filmowej. Prezentowane utwory poprzedzone były krótkimi historiami ich powstania lub informacjami o ich oryginalnych wykonawcach, o co zadbali konferansjerzy koncertu – Katarzyna Soja i Tomasz Białoszewski. Koncert zachwycił zgromadzoną publiczność, która dziękowała artystom gromkimi brawami.

  Miłą niespodzianką dla wszystkich uczestników koncertu były specjalne kotyliony przygotowane przez Grupę Seniorów z Nowej Wsi lub okolicznościowe buttony przygotowane przez organizatorów.

  Oficjalne uroczystości związane z 99. rocznicą odzyskania Niepodległości odbyły się 11 listopada w kościele pw. św. Mikołaja Biskupa w Warce, gdzie licznie zgromadzeni mieszkańcy Warki podczas uroczystej Mszy św. z udziałem pocztów sztandarowych modlili się w intencji Ojczyzny.

  Organizatorzy wareckich obchodów Święta Niepodległości – Samorząd Miasta i Gminy Warka, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Centrum Sportu i Rekreacji, Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o. oraz parafia pw. św. Mikołaja w Warce składają gorące podziękowania wszystkim, którzy zechcieli wspólnie świętować tę rocznicę.

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ TU

   

   

   

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE