Jest listopadowy „Kurier Warecki”

Jest listopadowy „Kurier Warecki”

Jest już nowy, listopadowy numer Kuriera Wareckiego… Zachęcamy do czytania na stronie www.kurierwarecki.pl lub do sięgnięcia po warecki miesięcznik w kilkudziesięciu miejscach dystrybucyjnych (m.in. Dworek na Długiej, Urząd, ZUK…).

To nieprawdopodobne, jak ten czas płynie. Sto lat, sto lat chciało by się zaśpiewać. Bo oto przed Państwem 24 wydanie Kuriera. To już dwa lata! Kiedy w 2015 roku powstawał pierwszy numer wszyscy patrzyliśmy na „nasze” dziecko z ciekawością i nadzieją, zadając sobie pytanie, co z niego wyrośnie. Od tego momentu opublikowaliśmy kilkaset tekstów i niezliczoną ilość zdjęć. Informowaliśmy o wszystkim o czym warto było wiedzieć, relacjonowaliśmy wydarzenia, prezentowaliśmy sylwetki ciekawych ludzi żyjących z pasją, zapraszaliśmy na koncerty, imprezy sportowe i wystawy. Zachęcaliśmy, inspirowaliśmy i pokazywaliśmy różne oblicza naszej gminy. Obiecujemy wciąż się rozwijać i dopasowywać do Państwa wymagań. Mamy również nadzieję, że wspólnie z Państwem doczekamy kolejnych jubileuszy.

Wierzymy, że warto świętować każdą rocznicę, która jest symbolem ważnych wydarzeń, które chcemy pamiętać. Każda rocznica i każde święto mają swoją specyfikę. Każde jest inne i skupia wokół siebie zupełnie różne wspomnienia. Ale czy warto celebrować urodziny? Oczywiście! Warto je lubić i obchodzić co roku, nie zastanawiać się, ile to lat minęło. Cóż, nie zapanujemy nad upływającym czasem i przemijającą urodą, więc dodatkowe zamartwianie się na nic się zda…

I choć zwykle nie cieszymy się z upływających lat, bo starość, to nie radość, przyjemnie wykorzystać tę okazję i spędzić czas razem ze wszystkimi najbliższymi i znajomymi. Póki żyjemy, jesteśmy w miarę zdrowi i możemy cieszyć się swoim towarzystwem i tą chwilą. Bo tak rzadko się wszyscy spotykamy. Każdy zabiegany, zajęty pracą, dziećmi. Coraz rzadziej pozwalamy sobie na spontaniczne celebrowanie i na niezapowiedziane wizyty. A jeżeli się umawiamy, to natychmiast przygotowujemy wielkie przyjęcia, a potem umęczeni odpuszczamy sobie na długi czas.  A przecież świętowanie sprawia, że odrywamy się choć na kilka godzin od zabieganego życia, nie myślimy o przeszłości czy przyszłości. Cieszymy się chwilą, która trwa… Niektórzy pewnie stwierdzą, że nie ma sensu marnowanie energii na coś, co nic nie wnosi do naszego życia, ale tak nie jest.

Świętowanie pozwala nam odłożyć na bok zwyczajny rytm, zmienić codzienne zajęcia, uwolnić się od zegara, od sztywności i napięcia. W świętowaniu chodzi o to, by po prostu się spotkać, żeby się cieszyć wspólną obecnością. Na co dzień brakuje nam kogoś, komu więcej o sobie powiemy, kogoś, kto nas wysłucha. Właśnie w czasie świętowania zupełnie inaczej rozmawia się z drugim człowiekiem. Wszystko toczy się w wolniejszym rytmie. Jakie to odświeżające.  Pamiętajmy, że ludzie, którzy umieją i lubią świętować są optymistyczniej nastawieni do świata. Teraz już nikt nie powinien mieć wątpliwości, że obchodzenie urodzin ma sens…

Szanowny Czytelniku, jeżeli nie jesteś listopadowym jubilatem, nic nie szkodzi, skorzystaj z okazji urodzin Kuriera Wareckiego, zjedz kawałek toru i pomyśl z sympatią o sobie i o innych.

Życzmy sobie wzajemnie wszystkiego najlepszego, bo przecież wszyscy możemy mieć dzisiaj urodziny.

A w urodzinowym numerze znajdziecie Państwo: obszerną fotorelację z obchodów Święta Niepodległości, informację o ważnych inwestycjach prowadzonych na terenie naszej gminy, akcji Szlachetna Paczka, oraz przygotowaniach do kolejnego finału WOŚP, rozgrywkach sportowych oraz o licznych propozycjach kulturalnych przygotowanych na najbliższy miesiąc. Warto przeczytać dodatek parafialny aby wybrać dogodny dla nas termin rekolekcji adwentowych i przygotować się do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

Redakcja Kuriera Wareckiego

Udostępnij:
← Niezwykła lekcja historii w Michałowie Ślubowanie pierwszaków w "jedynce" →

Dodaj komentarz