Więcej

  Zobacz Ikony Piotra

  W ostatni piątek 15 marca w „Dworku na Długiej” odbyło się otwarcie kolejnej wystawy z cyklu „Nasi Potrafią”. Tym razem podziwiać możemy „Ikony” autorstwa Piotra Plesiewicza. Wystawa potrwa do 29 marca. Serdecznie zapraszamy!

   

  W piątkowe popołudnie, na otwarcie wystawy przybyli przyjaciele artysty oraz wareckich Warsztatów Terapii Zajęciowej, których uczestnikiem jest Piotr. Aby wprowadzić gości w klimat związany z tematyką wystawy wystąpiła z wielkopostnym koncertem schola młodzieżowa działająca przy parafii Św. Mikołaja w Warce. Po koncercie, prowadzący spotkanie przeprowadził rozmowę z Piotrem o jego licznych pasjach, w tym głównie o pisaniu Ikon. Przysłuchujący się rozmowie mogli odnieść wrażenie, że nie ma rzeczy niemożliwych dla Piotra i, że jest on naocznym przykładem, że będąc niepełnosprawnym można żyć w pełni sprawnie, często bardziej aktywnie niż inni, którzy nie mają podobnych problemów. Piotr swoimi pasjami mógłby obdarować niejedną osobę –  pisze ikony, maluje obrazy, haftuje, gotuje… Ważną kwestią w jego życiu jest także sport – strzela, podnosi ciężary, a jego marzeniem jest uczestnictwo w paraolimpiadzie. Zanim uczestnicy spotkania obejrzeli „Ikony” Piotra i sprawdzili jego kulinarne możliwości gdyż samodzielnie przygotował on szarlotkę dla gości odbyła się seria gratulacji i kwiatów od Wiceburmistrz, Dyrektora Dworku, Prezes Stowarzyszenia Tęcza i od przyjaciół z WTZ-u.

  Zobacz galerię zdjęć

   

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE