Młodzi szachiści dobrze rozpoczęli rok

Młodzi szachiści dobrze rozpoczęli rok

Młodzi wareccy szachiści, jak przystało na entuzjastów królewskiej gry, przywitali nowy rok przy szachownicach. Trzeciego stycznia miała miejsce już czwarta w bieżącym cyklu odsłona Międzyszkolnej Ligi Szachowej.

Honory gospodarza pełniła tym razem szkoła podstawowa w Nowej Wsi, której reprezentacja, podbudowana poprzednim ligowym zwycięstwem, zapowiedziała walkę o pierwsze miejsce również i na swoim „boisku”. Mistrzowie Powiatu z Ostrołęki nie zwykli jednak oddawać tanio skóry, można się było zatem spodziewać pasjonującego pojedynku pomiędzy dwiema liderującymi w Lidze szkołami. Faktycznie, obie placówki skradły całe „show”, do ostatniej chwili walcząc wyrównanie o zwycięstwo. Zaledwie jeden punkt zdecydował o tym, że to reprezentacja Ostrołęki świętowała ostatecznie zdobycie pierwszej lokaty.

Indywidualnie najlepszy okazał się Michał Cybulski z Wrociszewa (4,5 pkt), dla którego było to pierwsze zwycięstwo w tej edycji rozgrywek. Drugie miejsce, co paradoksalnie było jak dotąd najgorszym dla niego wynikiem, zajął z czterema punktami Filip Pułapa. Uczeń wareckiej „Jedynki” znalazł wreszcie swego pogromcę w osobie Jakuba Łukiewicza (PSP Ostrołęka), który to zakończył nieprawdopodobną serię zwycięstw Filipa (17 wygranych partii z rzędu!). Trzecia lokata podium przypadła w udziale ponownie Mateuszowi Szcześniakowi z Konar (również 4 pkt).

Nasi szachiści odnoszą także duże sukcesy w innych rozgrywkach. 17 grudnia w turnieju klasyfikacyjnym w Chylicach bardzo udanie wystartowali bracia Drążkiewcz (Nowa Wieś), uzyskując kategorie szachowe (dożywotni ranking przyznawany przez Polski Związek Szachowy) – Jakub IV kategorię, a Bartosz V. Niedługo później, 6 i 7 stycznia, podczas zawodów w Piasecznie z uzyskania IV kategorii i złotego medalu w klasyfikacji roczników 2004-2005 cieszył się Michał Cybulski. Największy sukces na tym turnieju święcił Filip Pułapa uzyskując srebro w rocznikach 2006-2007
i co dużo ważniejsze II kategorię szachową, najwyższą spośród wszystkich uczestników MLS.

Klasyfikacja drużynowa po 4 turniejach

  1. PSP Ostrołęka – 55,0
  2. ZSP Nowa Wieś – 49,5
  3. SP nr 1 w Warce – 45,0

PSP Konary – 45,0

  1. PSP Michałów -40,0

PSP Wrociszew – 40,0

  1. PSP nr 2 w Warce – 31,0

Adam Lasota

Udostępnij:
← Seniorzy wspólnie powitali Nowy Rok Staż w Dworku na Długiej →

Dodaj komentarz