Więcej

  Muzyka jak… poezja

  Niezwykle ciekawie zapowiada się najbliższe spotkanie z piosenką poetycką w „Dworku na Długiej”. W piątek 9 lutego o godz. 19:00 na scenie pojawi się nietuzinkowa postać piosenki poetyckiej – Piotr Kędziora.

  Jest on laureatem licznych ogólnopolskich festiwali i konkursów, w tym m.in. dwukrotnym zdobywcą nagrody Grand Prix na Festiwalu „Przy Kominku” w Kielcach w 2016 i 2012 roku (podczas zeszłorocznej edycji festiwalu 3 miejsce oraz nagrodę specjalną zdobył warecki zespół „Ostatnia Paczka”), zdobywcą Grand Prix Festiwalu im. W. Belona „Niechaj zabrzmi Bukowina” w Busku- Zdroju, nagrody głównej Festiwalu „Bieszczadzkie Anioły”, podczas „Stachuriady” zdobył w 2013 roku wyróżnienie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego a w 2015 Nagrodę Jury za najlepszą interpretację piosenki do wiersza Edwarda Stachury.

  W czasie wareckiego koncertu usłyszymy oprócz twórczości w pełni autorskiej utwory do wierszy m.in. Zbigniewa Herberta, Edwarda Stachury, Adama Ziemianina, Ryszarda Miernika, Krzysztofa Kuczkowskiego, Marka Tercza, Mirosława Welza czy pieśni Boba Dylana w polskich przekładach. Poezja śpiewana w wykonaniu Piotra Kędziory – człowieka obdarzonego ciepłym, melodyjnym i zarazem mocnym głosem – dociera do słuchacza i potrafi go wzruszyć… dlatego warto zarezerwować sobie piątkowy wieczór 9 lutego i przyjść do „Dworku na Długiej”. Wstęp wolny.

   

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE