Więcej
  Strona głównaInstytucjeWspomnień czas... Parafia Św. Mikołaja w Karpaczu!

  Wspomnień czas… Parafia Św. Mikołaja w Karpaczu!

  Mówią, że wszystko co dobre szybko się kończy. My jesteśmy przekonani, że każdy koniec to w rezultacie początek czegoś zupełnie nowego. Dziś kiedy już prawie nie szklą się oczy na myśl o tym, że jeszcze przed kilkoma dniami 95 osób wspólnie spędzało całe dnie na byciu ze sobą, w głowie wciąż brzmią dźwięki słuchanych wspólnie piosenek, czy słowa powtarzane nagminnie podczas Szlacheckich Ferii – jak ośmieliliśmy się je nazwać.

  Wszystko to dlatego, że w dniach 20-27 stycznia 2018r. 57 osobowa reprezentacja dzieci i młodzieży z parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa w Warce wraz z kadrą oraz zaprzyjaźnionymi rodzinami zakwaterowana została w Nowej Królowej Karkonoszy w Karpaczu. To chyba wystarczający powód do tego by ferie uczynić szlacheckimi?

  W naszym dworze (dworze Króla Karpacza i Królowej Szklarskiej Poręby) podstawą udanego dnia była obecność na Mszy Świętej oraz aktywny wypoczynek na pobliskich stokach narciarskich. I chociaż jazda na narach i snowbordach były jednym z najważniejszych elementów wyjazdu, warecka szlachta miała przyjemność doświadczać również innych rozrywek. Zmęczenie fizyczne łagodziliśmy w wodach Term Cieplickich oraz na codziennych wieczorach pogodnych, podczas których odbywały się turnieje rycerskie, bale królewskie, szlacheckie SPA, wieczór gier planszowych i wszelakie inne zabawy o charakterze integracyjno – rozrywkowym. Potwierdzeniem tego jak dobry był to czas, były łzy wzruszenia na myśl o powrocie do domu, oraz niekończące się pytania o datę następnego wyjazdu.

  Na ten sukces pracowało wiele osób. Wyrazy uznania w pierwszej kolejności kierujemy do Księdza Przemysława Bogusza – kierownika, organizatora
  i pomysłodawcy tego wyjazdu.

  Opieki nad dziećmi i młodzieżą oraz organizacji szlacheckich rozrywek podjęła się tzw. „Królewska Kadra” w składzie Dominik Czajkowski, Luiza Lutek, Stanisław Sarnecki, Elżbieta Wachnicka oraz Alicja Ziarno.

  Nad doskonaleniem umiejętności narciarskich i snowbordowych czuwali: Pan Jasiek Kurek, Pan Bogdan Papież oraz Pani Kinga Kasparek – dziękujemy za cierpliwość, wyrozumiałość oraz pełen profesjonalizm na stoku.

  Paniom: Annie Szydło, Aleksandrze Molendzie, Agnieszce Knieć, Aleksandrze Bartuszek oraz Marcie Brasse – dziękujemy za przygotowanie profesjonalnego SPA dla młodych szlachcianek, oraz za czuwanie i jurorowanie w konkursie czystości.

  Na miejscu nie znaleźlibyśmy się, gdyby nie firma M.D.M. Trans na czele z kierowcami, Panem Radkiem oraz Panem Robertem, dziękujemy Wam za otwartość na nowe wyzwania oraz zapewnienie bezpieczeństwa w podróży.

  Dziękujemy również całej obsłudze ośrodka Nowa Królowa Karkonoszy za ciepłe przyjęcie oraz za wszelką pomoc w trakcie pobytu.

  Kadra, instruktorzy, obsługa, kierowcy – to jedno. Obóz nie mógłby zostać zrealizowany w takiej formie gdyby nie wsparcie finansowe wielu osób. Ogromne podziękowania kierujemy do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Warce jak również do wszystkich osób zaangażowanym w przygotowanie kawiarenek parafialnych oraz tych którzy dokonywali w nich zakupów. Dziecięce uśmiechy były znacznie szersze dzięki Waszej serdeczności i hojności.

  Chociaż po obozie pozostały nam już tylko piękne wspomnienia, dzięki niemu jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia oraz o wartościowe przyjaźnie i głębsze relacje!

  Szukajcie nas też na FB – Parafia św. Mikołaja w Warce! 

  -Parafia pw. św. Mikołaja Biskupa w Warce

   

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE