Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejOstatni szach-mat przed finałem

  Ostatni szach-mat przed finałem

  7 marca w Dębnowoli miała miejsce ostatnia odsłona zasadniczej fazy rozgrywek Międzyszkolnej Ligi Szachowej. Był to turniej ostatniej szansy dla szkół z miejsc 5 i 6 w klasyfikacji drużynowej, walczących jeszcze o udział w finałowej rozgrywce (Wrociszew i Michałów). Misja była bardzo trudna, gdyż na końcowy sukces tych placówek musiała się złożyć nie tylko ich mocna forma, ale także słabsza dyspozycja wyżej klasyfikowanych rywali. Dodatkowego smaczku zawodom dodawała ciekawie zapowiadająca się walka lidera Ligi, Filipa Pułapy, z koalicją zawodników gospodarzy, którzy wystawili tym razem swój najmocniejszy skład.

  Reprezentanci Ostrołęki odnieśli sukces w turnieju, pewnie wygrywając w klasyfikacji drużynowej z 14,5 punktami. Jednocześnie fiaskiem skończyła się ich próba powstrzymania Filipa Pułapy w jego zwycięskim marszu. Reprezentant SP nr 1 w Warce kolejny raz zakończył zawody niepokonany, windując swój rekord na nieosiągalny poziom. Filip wygrał 6 spośród 7 turniejów Ligi, w tym pięciokrotnie z maksymalną liczbą punktów, uzyskując ostatecznie 33,5 na 35 możliwych oczek. Tym razem prowadzona przez swojego niezawodnego lidera warecka „Jedynka” uzyskawszy 12 punktów, zajęła 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Podium zawodów domknęły szkoły z Konar i Wrociszewa (po 11 pkt), co przy niewiele mniejszej zdobyczy reprezentacji Nowej Wsi (10 pkt) oznaczało utratę szans na awans dla placówek z Wrociszewa i Michałowa.

  11 kwietnia w Dworku na Długiej odbędzie się wielki finał Międzyszkolnej Ligi Szachowej.

  Indywidualnie na 2 miejscu po raz kolejny zawody zakończył Michał Cybulski (Wrociszew) przed Igorem Dąbrowskim (Ostrołęka).

  Klasyfikacja drużynowa po 7 turniejach

  1. SP nr 1 w Warce 82,5 (awans do finału)
  2. PSP Ostrołęka 81 (aw.)
  3. PSP Konary 80,5 (aw.)
  4. ZSP Nowa Wieś 79 (aw.)
  5. PSP Wrociszew 73,5
  6. PSP Michałów 70,5
  7. PSP nr 2 w Warce 52

  Klasyfikacja indywidualna po 7 turniejach

  1. Filip Pułapa („Jedynka”)
  2. Michał Cybulski (Wrociszew)
  3. Jakub Szczepaniak (Ostrołęka)
  4. Mateusz Szcześniak (Konary)
  5. Jakub Łukiewicz (Ostrołęka)
  6. Igor Dąbrowski (Ostrołęka)
  7. Michał Łukiewicz (Ostrołęka)
  8. Jakub Drążkiewicz (Nowa Wieś)

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ TU

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE