Więcej
  Strona głównaWiadomościFinał w Belwederze

  Finał w Belwederze

  4 kwietnia 2018 r. w Belwederze odbył się finał projektu edukacyjnego „Łączka i inne miejsca poszukiwań”.

  W ramach projektu zespół uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego w Warce (Dominika Gajdak, Aleksandra Traczyk, Julia Słomska, Weronika Rączka, Katarzyna Marek i Maciej Szajner) pod kierunkiem nauczyciela historii Artura Kaczmarka wzięli udział w pięciu spotkaniach ze specjalistami pracującymi przy poszukiwaniu nieznanych miejsc pochówku ofiar totalitaryzmów, w objeździe naukowym po miejscach pamięci narodowej oraz nakręcili krótki film poświęcony pracom poszukiwawczym.

  Podsumowania finału dokonali podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP minister Wojciech Kolarski oraz profesor Krzysztof Szwagrzyk – zastępca Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej i Dyrektor Biura Poszukiwań i Identyfikacji. Uczestnicy projektu otrzymali dyplomy i upominki. Następnie odbyło się zwiedzanie Belwederu. Po części oficjalnej uczniowie zostali zaproszeni do Przystanku Historia Centrum Edukacyjnego IPN im. J. Kurtyki na smaczny obiad.

  Tekst i zdjęcia Artur Kaczmarek

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE