Więcej
  Strona głównaBlogiDziałaj Lokalnie – weź udział w 19. edycji konkursu grantowego

  Działaj Lokalnie – weź udział w 19. edycji konkursu grantowego

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A. uruchomiło nabór w konkursie grantowym „Działaj Lokalnie”. Podobnie jak w poprzednim roku można aplikować nawet o 6 000 zł dofinansowania na działania na rzecz lokalnej społeczności. Termin składania wniosków upływa 19 kwietnia br.

  „Działaj Lokalnie” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce. Stowarzyszenie W.A.R.K.A. aktywnie bierze udział w programie od 2006 r. W tym czasie na terenie działalności ODL W.A.R.K.A. zrealizowano aż 361 projektów, z czego 110 na terenie gminy Warka.

  Zgodnie z założeniami konkursu mogą w nim wziąć udział mieszkańcy pięciu gmin na terenie powiatu grójeckiego: Chynów, Goszczyn, Grójec, Jasieniec oraz Warka. Ważne, że grupy te nie muszą być sformalizowane, Liczy się, aby ich członkowie mieli plan na rozbudzenie aktywności na rzecz dobra wspólnego, gdyż grant można pozyskać właśnie na projekty aktywizujące lokalną społeczność. Dla przykładu może to być organizacja warsztatów, pikników, wypoczynku, budowa altany, ścieżki zdrowia czy też ogródka sensorycznego.

  Co trzeba zrobić? Po pierwsze obudzić w sobie duszę społecznika. Przemyśleć, co można zmienić w najbliższym otoczeniu. Po opracowaniu koncepcji należy złożyć wniosek o dofinansowanie za pośrednictwem generatora wniosków dostępnego na www.stowarzyszeniewarka.pl do 19 kwietnia 2024 r. do godz. 23:59. Projekty będą mogły być realizowane od czerwca do grudnia 2024 r.

  Zapraszamy zainteresowane osoby na konsultacje napisanych wniosków. Koordynator projektu: Agnieszka Knotek aknotek@stowarzyszeniewarka.pl kom. 504 968 412.

  Program „Działaj Lokalnie” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Na terenie powiatu grójeckiego za realizację programu odpowiada Stowarzyszenie W.A.R.K.A. – Ośrodek Działaj Lokalnie. Dotacje mogą być przyznawane dzięki wsparciu finansowemu Gminy Warka, Gminy Chynów, Gminy Jasieniec, Gminy Goszczyn, Gminy Grójec Powiatu Grójeckiego, firmy TRANS-MED Dariusz Witkowski, Bank Spółdzielczy w Warce, Klondaik, Hotel Chynów, Biowet Drwalew, Frostico Chłodnia Warka, Biuro Inżynierskie Łukasz Widalski, P.P.H.U. Cendromet, Twój Owoc Sp. z o.o., Delix i mieszkańców przekazujących 1,5% podatku.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE