2.6 C
Warka
czwartek, 8 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaSportBieganieJest nowy, kwietniowy „Kurier Warecki”

  Jest nowy, kwietniowy „Kurier Warecki”

  Jest już nowy, kwietniowy numer Kuriera Wareckiego… Zachęcamy do czytania na stronie www.kurierwarecki.pl lub do sięgnięcia po warecki miesięcznik w kilkudziesięciu miejscach dystrybucyjnych (m.in. Dworek na Długiej, Urząd, ZUK…).

  Dzień Dobry

  Weekend majowy! Czas, na który  czekamy z utęsknieniem i  z niecierpliwością skreślamy kolejne dni w kalendarzu. Czekamy. Bo wolne, bo słońce, bo odpocznę, naładuję akumulatory, po czym wrócę do życia jak nowo narodzony.

  A potem przychodzi nasz upragniony  „odpoczynek”, ale zamiast czytać i odkrywać nowe miejsca – padamy. Na twarz. Z przemęczenia. A dlaczego po raz kolejny się nie udaje? Dbamy o wszystko i wszystkich zapominając jednocześnie o sobie. I na dodatek, w całej tej swojej naiwności, naprawdę wierzymy, że jesteśmy niezastąpieni. Że absolutnie żadnego zadania nie da się oddelegować, bo każda inna osoba zrobi wszystko źle i z niczym sobie nie poradzi tak perfekcyjnie jak my. Wierzymy, że jeżeli my naciśniemy hamulec, to cały świat przestanie się kręcić. Natłok obowiązków, od którego tak bardzo chcemy uciec w weekend majowy, sami sobie przyrządziliśmy. A przecież żyjemy w fajnym miejscu i w najlepszym ze światów – bo lepszego już nie dostaniemy. W czasie wolnym od narzekania warto pomyśleć, że mamy WSZYSTKO czego człowiekowi potrzeba do szczęścia. Tymczasem żyjemy jutrem, oczekiwaniem, narzekaniem, deadline’ami, rachunkami, ratą kredytu i problemami wszystkich dookoła. I zasypiamy w poczuciu bezsilności, że jeszcze tylko 10 lat i spłacę kredyt, rok i zmienię pracę, miesiąc i wyjadę na urlop i odpocznę.

  A życie dzieje się teraz, nie za rok, nie za miesiąc. Samo z siebie nic się nie zmieni. Tak było miesiąc temu, wczoraj, przedwczoraj. I jutro też tak będzie. I za rok również.

  Sztuka polega na tym, by każdego dnia choć na chwilę wcisnąć przycisk stop i mieć kilka swoich minut. Przysiąść na chwilę i ze spokojem zauważyć, że jednak nic się nie zawaliło. Ba, nawet się nie zatrzęsło. Świat w szaleńczym tempie wiruje nadal i absolutnie nikt nie zreflektował się, że przez tych kilka minut nas w tym wszystkim nie było. Nie ma niczego złego w byciu leniwym. Tak samo jak w nicnierobieniu. Problem rodzi się jedynie wtedy, gdy powstaje zgrzyt między tym co robisz (albo raczej: czego nie robisz), a tym czego oczekujesz.

  Chcesz życia pełnego przygód, dalekich podróży i wyzwań. Świetnej pracy, milionów na koncie i panowania nad swoim losem. Jednak wcale Ci nie w głowie jakiekolwiek ryzyko. Kolejny tydzień, miesiąc, rok spędzasz w pracy, której nienawidzisz. W końcu w innej mogłoby być jeszcze gorzej. Mogłoby, bo o tym czy jest, nigdy się nie dowiesz. Zabraknie Ci odwagi i chęci, by wysłać kilka CV, pójść na rozmowę, albo wziąć sprawy w swoje ręce.

  Szukasz miłości, jednak zamiast ruszyć się z domu, spotkać ze znajomymi, poznać kogoś – siedzisz przed telewizorem i po raz pięćsetny oglądasz Przyjaciół. W poplamionej keczupem koszulce i dresach pamiętających czasy podstawówki. Zazdrościsz osobom, które promują zdrowe nawyki i wyrzeźbione sylwetki, jednak to wcale nie mobilizuje Cię do tego, by jednak nie dojadać już tej pizzy.

  Oczekiwania, przy braku wkładu pracy własnej, przegrywają w starciu z rzeczywistością już w pierwszej rundzie. Bo nagle okazuje się, że wcale nie wszystko robi się samo. Nie wspominając już o tym, że życie nie polega na tym, by zamieniać je w czekanie.

  Niech maj będzie z Wami.

  Redakcja Kuriera Wareckiego

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE