12.8 C
Warka
piątek, 2 czerwca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeZnamy zwycięzców Konkursu Działaj Lokalnie... 5 z gminy Warka!

  Znamy zwycięzców Konkursu Działaj Lokalnie… 5 z gminy Warka!

  Konkurs Działaj Lokalnie został rozstrzygnięty. Komisja wybrała 16 najlepszych projektów na łączną kwotę dotacji ponad 70 tys. zł. Wśród zwycięzców jest aż 5 z gminy Warka. Wybrano te działania aktywizujące lokalne społeczności, które zostały ocenione jako najbardziej potrzebne i ciekawe.  To już 13 edycja konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. w ramach Programu Działaj Lokalnie, którego formuła wyzwala społeczną energię, pobudza do działania i zmienia najbliższe otoczenie. W tym roku dofinansowane działania zaczną się od połowy czerwca i potrwają do końca grudnia na terenie 5 gmin powiatu grójeckiego, a wśród działań znajdą się: pikniki patriotyczne, wspólne urządzanie miejskiej przestrzeni, wydanie książki o historii miejscowości czy spotkania międzypokoleniowe.

  Pieniądze na lokalne projekty i obsługę programu pochodzą ze źródeł zewnętrznych pozyskanych przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz z wkładu lokalnego – od  samorządów – powiatu grójeckiego, gmin: Warka, Chynów, Grójec, Goszczyn i Jasieniec, lokalnych przedeiębiorców (m.in. DELTIMA, TRANS-MED Dariusz Witkowski) oraz z wpłat 1% podatku od osób indywidualnych. Dzięki wspólnemu wysiłkowi fundusze moga być przekazane na najlepsze projekty w Konkursie. Warto dodać, że każda społeczność do swojego projektu dokłada pracę społeczną i nierzadko środki finansowe, podwajając wartość projektu. Mieszkańcy angażują się wykonując np. prace porządkowe, gospodynie pieką ciasta na piknik czy organizują zajęcia dla dzieci. Dotacja zachęca, a formuła projektu powoduje mobilizację na osiągnięcie założonego celu. W rozliczeniach i promocji pomaga Stowarzyszenie W.A.R.K.A.. Działaj Lokalnie jest wspólnym sukcesem, dlatego mimo iż konkurs organizowany był po raz trzynasty, wciąż spotyka się z niesłabnącym zainteresowaniem, a liczba aktywnych wiosek i miejskich społeczności wzrasta.

  Organizatorzy Konkursu składają wyrazy uznania wszystkim, którzy złożyli wnioski i życzą powodzenia w realizacji zwycięskim projektom. Poniżej projekty z terenu gminy Warka jakie otrzymały dotacje:

  1. Kampania Bohater – „Kampania Bohater” – dotacja 5075zł
  2. Inicjatywa Na Rzecz Pięknego Końca Świata – „Ławeczka” – dotacja 4400zł
  3. Mieszkańcy wsi Michalczew – „Michalczew pięknieje – spotkajmy się nad stawem” – dotacja 4000zł
  4. Mieszkańcy wsi Konary – „Plac zabaw dla dzieci we wsi Konary” – dotacja 4500zł
  5. Stowarzyszenie „Animator” – „Pobawmy się w cyrk…” – dotacja 4000zł

  Program Działaj Lokalnie to Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce organizowany na terenie całego kraju przez Ośrodki Działaj Lokalnie wśród których od 2005 roku jest Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

   

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE