12.8 C
Warka
piątek, 2 czerwca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRPrzed nami Bohaterskie Lato w Warce!

  Przed nami Bohaterskie Lato w Warce!

  Wakacje, znów będą wakacje! Czy wakacjami możemy nazywać tylko wypady nad morze, góry czy mazury? Każdy z nas pewnie chciałby spakować siebie wraz ze swoją rodziną i przyjaciółmi i wyruszyć gdzieś w podróż.. Ale przecież wakacje dotyczą również tych którzy zostają w swoim mieście. Mało tego jesteśmy przekonani, że tu gdzie mieszkamy również mogą być świetne! Tym bardziej, że wareckie instytucje znów przygotowały dla dzieci szereg atrakcji na ten czas, atrakcji na miarę bohaterów!

  Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego oraz Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna wraz z partnerami zapraszają dzieci z roczników od 2007r. do 2012r. do udziału w Bohaterskich Wakacjach!

  W wyznaczonych miejscach instruktorzy oczekiwać na dzieci będą od 3 lipca do 17 sierpnia, od wtorku do piątku tradycyjnie w godzinach 10:00 – 14:00.  Pomału tradycją staję się również, że tematyka dnia dziecka to również hasło wakacyjne. Ten rok jest wyjątkowym czasem, w którym w każdy możliwy sposób chcemy cieszyć się z tego, że  mieszkamy w naszym kraju, który to obchodzi 100 rocznicę odzyskania niepodległości.  Dlatego wakacje to również czas w którym rozmawiać będziemy o bohaterstwie i patriotyzmie. Wszystko to ubrane oczywiście w świetną zabawę którą zapewnią gry, questy, ćwiczenia i turnieje sportowe, warsztaty plastyczce, manualne, wokalne czy teatralne. Nie zabraknie też wycieczek do szczególnych miejsc pamięci i wycieczek zupełnie beztroskich. To czas w którym odpoczywając od szkoły dzieci mogą przypomnieć sobie o najważniejszych wartościach, na które każdy powinien zwracać uwagę, to czas w którym chcemy wraz z dziećmi dowiedzieć się kim tak na prawdę jest bohater, czy Piotra Wysockiego, Pana Strażaka i Mamę można nazywać takim samym bohaterskim określeniem? Bliski tego lata będzie nam również temat patriotyzmu – na różny sposoby będziemy próbowali się dowiedzieć co oznacza to słowo, czym jest patriotyzm i kto to jest patriota. Czy bohater narodowy i sportowiec, to tacy sami patrioci – wszak obydwoje walczą dla kraju?

  Warunkiem uczestnictwa w zajęciach podczas wakacji jest dostarczenie przez rodzica/opiekuna wypełnionej karty informacyjnej o dziecku, zapoznanie się z regulaminem umieszczonym na deklaracji oraz przestrzeganie go. Niedostarczenie wypełnionej karty będzie skutkowało odmową przyjęcia dziecka na zajęcia. Od 25 czerwca można pobrać i wypełnić kartę informacyjną w instytucjach organizujących zajęcia, jak również  dostępna jest w wersji elektronicznej, poniżej artykułu. Jedna karta obowiązuje we wszystkich instytucjach.

  Zaplanowane wycieczki wyjazdowe będą wymagały wcześniejszego zapisu poprzez wypełnienie zgody na wyjazd w biurze Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” oraz w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej. Terminy zapisów na poszczególne wycieczki zamieszczone są na plakacie „Bohaterskie Lato w Warce”.

  W trakcie wakacji będzie można również korzystać z Kompleksu Orlik, Świetlicy Internetowej w Centrum Sportu i Rekreacji oraz zajęć na basenie. Zarówno podczas zajęć stacjonarnych jak i wyjazdowych,  każdy zapewne znajdzie coś ciekawego dla siebie. Zapraszamy i życzymy udanych wakacji!

  Deklaracja udziału w zajęciach do pobrania:
  Regulamin uczestnictwa w zajęciach i deklaracja PW

  Zgody na udział w wyjazdach do pobrania (przyjmowane będą tylko w dniach zapisów na wyjazdy podanych na plakacie):

  Zgoda na wyjazd do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

  Zgoda na wyjazd do Skansenu w Mniszewie

  Zgoda na wyjazd do Parku Rozrywki i Miniatur

  Zgoda na wyjazd do kina w GOKu

   

  Poniżej przedstawiamy harmonogram Bohaterskiego Lata w Warce:

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE