0.9 C
Warka
środa, 30 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeWieniec dożynkowy CKZiU jednym z najpiękniejszych!

  Wieniec dożynkowy CKZiU jednym z najpiękniejszych!

  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi od kilku lat uczestniczy w uroczystościach dożynkowych w Lewiczynie, organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Grójcu. Wydarzenie to łączy obrzędy religijne z festynem o charakterze ludowym. Jest to również okazja do zaprezentowania się różnych firm i instytucji z terenów dziesięciu gmin powiatu. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przygotowują w tym dniu stoisko promocyjne i wieniec dożynkowy, będące wyrazem naszej duchowej przynależności do tradycji agrarnej i symbolem odpowiedzialnego spojrzenia na nowoczesność. Tegoroczne Dożynki Powiatu Grójeckiego odbyły się 2 września w Lewiczynie.

  Wśród firm i instytucji, promujących się podczas powiatowych dożynek, nasza szkoła wyróżniała się oryginalnie zaaranżowanym stoiskiem, w którym wzrok widzów przyciągały prace uczniów, oryginalne rekwizyty, a także kolorowe kompozycje jesiennych owoców i kwiatów. Przygotowany na tegoroczne dożynki wieniec nawiązywał do napawającej wszystkich Polaków dumą setnej rocznicy odzyskania niepodległości i zyskał uznanie komisji konkursowej, która przyznała Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi II miejsce w Konkursie na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy w kategorii „Wieniec nowoczesny”. Wyrazem uznania dla twórców naszej oryginalnej kompozycji przestrzennej był pamiątkowy dyplom i statuetka od organizatora konkursów – Starostwa Powiatowego w Grójcu oraz słodki upominek.

  Piękna pogoda, uroczysta msza święta, występy zespołów muzycznych, promocyjne stoiska utworzyły w Lewiczynie spójną całość, tworząc niezwykłe niedzielne popołudnie, pozwalające zintegrować się mieszkańcom powiatu grójeckiego i odpocząć od codziennych zmartwień, a także dodać otuchy na kolejne dni pełne gospodarskich obowiązków.

  Ewa Malowaniec – CKZiU w Nowej Wsi

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE