Na lepsze – modernizacja infrastruktury CeSiR

Na lepsze – modernizacja infrastruktury CeSiR

Okres wakacyjny to czas wzmożonych prac remontowych w Centrum Sportu i Rekreacji. Korzystając z przerwy w szkole i sekcjach sportowych, zmniejszonej ilości korzystających z obiektu, konserwatorzy i pracownicy CeSiR corocznie mają szansę na sprawne i efektywne przeprowadzenie prac modernizacyjnych w pomieszczeniach budynku.

Podczas tegorocznych remontów skupiono się na modernizacji stolarki okiennej, poprawy estetycznej sali imprez oraz modernizacji szatni siłowni.

W trakcie pierwszego etapu prac remontowych przeprowadzono wymianę 12 okien w pomieszczeniach administracyjnych i salach lekcyjnych Liceum Ogólnokształcącego im. P. Wysockiego  które mieści się w strukturze CeSiR’u. Następnie wymieniono 35 okien w dziale pokoi noclegowych. Nowe plastikowe okna zastąpiły te stare i już dość mocno zużyte drewniane. Zmiany wpłyną korzystnie na zmniejszenie strat ciepła w pomieszczeniach, a co za tym idzie zwiększenie energooszczędności budynku. Wpłynie to na poprawę komfortu korzystających z sal gości, a także uczniów liceum. Za poprawą termiczną pomieszczeń idzie także lepsza izolacja akustyczna i poprawa bezpieczeństwa.

Ponadto „sala imprez”, jedna z największych sal w budynku CeSiR, w której odbywają się imprezy o charakterze kulturalnym nabrała nowego wyglądu. Po pierwsze wymieniono okna z aluminiowych na bezpieczniejsze plastikowe. Poprawiono walory estetyczne sali. Stara zniszczona podłoga została wycyklinowana i polakierowana. Zostały odmalowane ściany, a przestrzeń została odświeżona. Sala imprez zyskała nowe wyposażenie w postaci stołów konferencyjnych (40 sztuk) oraz krzesła (300 sztuk), które już wykorzystano podczas uroczystości obchodów rocznicy II wojny światowej. Prace modernizacyjne przyczyniły się do podniesienia standardu sali.

Od końca sierpnia rozpoczęto także prace nad renowacją szatni męskiej i łazienki siłowni. Zostaną wymienione sanitariaty i glazura w pomieszczeniach. Na końcowe efekty będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, na razie klienci korzystają z szatni zastępczej.  Mamy nadzieję, że podjęte prace remontowe poprawią estetykę i funkcjonowanie pomieszczeń szatni, co zwiększy komfort korzystających z siłowni CeSiR.

CeSiR Warka

Udostępnij:
← Zapraszamy do gabinetu podologicznego w Warce To był dobry czas dla strzelców, warto o tym pamiętać 21 października →

Dodaj komentarz