Zapraszamy do gabinetu podologicznego w Warce

CeSiR, Instytucje, Wiadomości 13 października 2018
Zapraszamy do gabinetu podologicznego w Warce

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców Warki od września 2018 r. w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce na I piętrze –pokój  52 można skorzystać z porad i zabiegów podologa.

Podolog to osoba, która dba o zdrowie stóp – nie jest lekarzem ale może pomóc osobom z grzybicą paznokci czy stopą cukrzycową i innymi dolegliwościami. Zajmuje się samodzielnym rozpoznawaniem zmian patologicznych w obrębie kończyn dolnych i ich przyczyn. Dobiera właściwy dla danego pacjenta rodzaj terapii, wykonuje też zabiegi, które mają za zadanie przywrócenie prawidłowego funkcjonowania stóp i ich właściwego wyglądu: obcina, szlifuje i koryguje paznokcie, usuwa odciski, zgrubienia. Informuje też klienta, jak dbać o paznokcie.

Podolog, który przyjmuje w CeSiR zajmuje się takimi kwestiami jak: stopa cukrzycowa, wrastający paznokieć (podolog tworzy i zakłada klamry korygujące na wrastający paznokieć), grzybica paznokcia, odciski, modzele, nagniotki, zmiany kształtu czy struktury paznokcia – podolog może go nawet zrekonstruować, wykonywanie opatrunków na stopach, piętach, dobór ortez, profesjonalne obcinanie paznokci, masaż stóp, udzielanie profesjonalnych porad na temat pielęgnacji stóp i profilaktyki ich chorób.

Gabinet jest wyposażony w funkcyjny fotel umożliwiający pacjentowi wygodną pozycję podczas zabiegu. Narzędzia, którymi posługuje się podolog są poddawane sterylizacji w wysokiej temperaturze po każdym zabiegu, a przybory są jednorazowe.

Gabinet czynny jest we wtorki od godziny 8:00 – 20:00. W celu ustalenia konkretnego terminu prosimy o kontakt pod nr. telefonu 507 184 909. Zapraszamy!

CeSiR Warka

Udostępnij:
← Seniorzy rozkwitają w gminie Warka Na lepsze - modernizacja infrastruktury CeSiR →

Dodaj komentarz