Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRZapraszamy do gabinetu podologicznego w Warce

  Zapraszamy do gabinetu podologicznego w Warce

  Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców Warki od września 2018 r. w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce na I piętrze –pokój  52 można skorzystać z porad i zabiegów podologa.

  Podolog to osoba, która dba o zdrowie stóp – nie jest lekarzem ale może pomóc osobom z grzybicą paznokci czy stopą cukrzycową i innymi dolegliwościami. Zajmuje się samodzielnym rozpoznawaniem zmian patologicznych w obrębie kończyn dolnych i ich przyczyn. Dobiera właściwy dla danego pacjenta rodzaj terapii, wykonuje też zabiegi, które mają za zadanie przywrócenie prawidłowego funkcjonowania stóp i ich właściwego wyglądu: obcina, szlifuje i koryguje paznokcie, usuwa odciski, zgrubienia. Informuje też klienta, jak dbać o paznokcie.

  Podolog, który przyjmuje w CeSiR zajmuje się takimi kwestiami jak: stopa cukrzycowa, wrastający paznokieć (podolog tworzy i zakłada klamry korygujące na wrastający paznokieć), grzybica paznokcia, odciski, modzele, nagniotki, zmiany kształtu czy struktury paznokcia – podolog może go nawet zrekonstruować, wykonywanie opatrunków na stopach, piętach, dobór ortez, profesjonalne obcinanie paznokci, masaż stóp, udzielanie profesjonalnych porad na temat pielęgnacji stóp i profilaktyki ich chorób.

  Gabinet jest wyposażony w funkcyjny fotel umożliwiający pacjentowi wygodną pozycję podczas zabiegu. Narzędzia, którymi posługuje się podolog są poddawane sterylizacji w wysokiej temperaturze po każdym zabiegu, a przybory są jednorazowe.

  Gabinet czynny jest we wtorki od godziny 8:00 – 20:00. W celu ustalenia konkretnego terminu prosimy o kontakt pod nr. telefonu 507 184 909. Zapraszamy!

  CeSiR Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE