12.8 C
Warka
piątek, 2 czerwca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejAndrzej Zaręba najlepszym Radnym Powiatu Grójeckiego

  Andrzej Zaręba najlepszym Radnym Powiatu Grójeckiego

  Podczas sesji Rady Powiatu Grójeckiego 2 października 2018 r. Przewodniczący Rady Leszek Kumorek wręczył trzem radnym nagrody w konkursie organizowanym przez „Echo Dnia”. Tytuł Najlepszego Radnego Powiatu Grójeckiego zdobył warecki radny Andrzej Zaręba.

  Jak podkreślił zwycięzca „To nie była łatwa kadencja, zawsze jednak starałem się popierać inicjatywy realizowane na terenie gminy Warka – czy to remonty dróg powiatowych, czy działania w szkołach średnich w Nowej Wsi i w Warce, czy rozwój Muzeum im. K. Pułaskiego, itp. Zawsze starałem się też sumiennie uczestniczyć w pracach zarówno Rady Powiatu jak i Komisji o czym świadczy fakt iż w okresie ostatnich 2 lat nie opuściłem ani jednego posiedzenia. Na początku kadencji ze względu na półroczny wyjazd z całą rodziną do Stanów Zjednoczonych nie mogłem uczestniczyć w sesjach i Komisjach, jednak miałem i wtedy dostęp do materiałów merytorycznych, a otrzymaną w tym okresie dietę radnego przeznaczyłem na stypendia dla zdolnej młodzieży w gminie Warka oraz na wsparcie projektów społecznych „Działaj Lokalnie” realizowanych przez mieszkańców Ostrołęki, Starej Warki, Bończy, Nowej Wsi, Lasek, Michalczewa oraz Warki.”

  Ponownie kandyduje Pan w wyborach?

  „Tak, mam nadzieję, że moje zaangażowanie – i w pracę w Radzie Powiatu, i w „Dworku na Długiej”, i w III sektorze, w tym w Stowarzyszeniu W.A.R.K.A., które realizuje projekty wspierające młodzież, seniorów i różne grupy aktywne, i w licznych zaangażowaniach społecznych np. przy ratowaniu zabytków na starym wareckim cmentarzu, budowaniu w Warce pomników wielkich bohaterów (Czarnieckiego i Wysockiego), tworzeniu marki Jabłkowej Warki, itp. przekona mieszkańców, że warto 21 października oddać głoś właśnie na mnie, abym nadal mógł reprezentować ich w powiecie grójeckim… Od zawsze związany jestem z Warką i rozwój tej właśnie gminy jest moim priorytetem. Zawsze też działałem i działam w myśl zasady, że najważniejsza jest współpraca, chęć szukania kompromisu i budowanie dobra wspólnego… którym dla mnie właśnie jest Warka i jej mieszkańcy”.

  Dziękujemy za rozmowę.

  Redakcja, foto. Dominik Górecki

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE