Warecki KŻR na ogólnopolskich zawodach strzeleckich

Warecki KŻR na ogólnopolskich zawodach strzeleckich

W dniach 5-7 października w Pleszewie w Wielkopolsce odbyły się 44. Centralne Zawody Strzeleckie Klubów Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju. Zawody, w których brało udział 45 zawodników, zorganizowane zostały przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego, Klub Strzelecki LOK Gilza Pleszew oraz Biuro Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju, były podsumowaniem sezonu strzeleckiego LOK.

Województwa wystawiły trzyosobowe zespoły. Rozgrywano trzy konkurencje strzeleckie oraz rzut granatem do celu. Zespół z Mazowsza stanowili rezerwiści z Klubu Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju im. Piotra Wysockiego w Warce – Robert Kuśmierski, Tadeusz Orłowski i Michał Rejchel oraz Kierownik ekipy – Robert Chodór. Reprezentację Mazowsza wyłoniono po cyklu zawodów wojewódzkich. Na zawodach centralnych strzelcy z Warki zdobyli cztery puchary.

W strzelaniu z karabinu drugie miejsce zajął R. Kuśmierski a trzecie M. Rejchel, który również w dwuboju strzeleckim był trzeci. Zespół z Warki zajął trzecie miejsce w strzelaniu z karabinu w klasyfikacji drużynowej, czwarte miejsca w strzelaniu z pistoletu, w rzucie granatem, w dwuboju obronnym
i w trójboju obronnym (pistolet centralnego zespołu 25m + karabin centralnego zespołu 100m + rzut granatem F1 do celu na odległości 25m). W klasyfikacji generalnej Mazowsze sklasyfikowano na 6 miejscu. Warecki KŻR nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat reprezentuje województwo na zawodach centralnych, z których w większości przywozi trofea. A to dlatego, że nie ma sobie równych na Mazowszu.

Klub z Warki doceniany jest przez władze wojewódzkie LOK – otrzymał kilkanaście sztuk broni palnej, organizuje kursy dla osób prowadzących strzelanie, władze zwierzchnie powierzają prowadzenie zawodów wojewódzkich. Niestety Klub Żołnierzy Rezerwy nie może prowadzić działalności gospodarczej. Utrzymuje się jedynie ze składek członkowskich, a szczególnie ze strony członków wspierających. Członkowie klubu to działacze społeczni, pasjonaci, wolontariusze.

Do sukcesów sportowych klubu przyczynia się bardzo dobra współpraca z władzami Warki. Burmistrz Dariusz Gizka od kilku lat systematycznie czyni na strzelnicy rozbudowę i remonty, w szczególności te związane z bezpieczeństwem (np. budowa zadaszenia na 100 metrach i wymiana dachu na 50 metrach oraz nowe ogrodzenie od strony rzeki). Strzelnica warecka tętni życiem, jest coraz mniej miejsca dla chcących trenować strzelanie – działają tu dwa kluby o charakterze strzeleckim. Strzelnica wykorzystywana jest również do szkoleń przez Policję  oraz Straż Marszałkowską.

Zarząd KŻR LOK w Warce

 

Udostępnij:
← Z Warki do Afryki, czyli jak pomagać na odległość Ochotnicza Straż Pożarna – jeden z najważniejszych elementów naszego bezpieczeństwa →

Dodaj komentarz