Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejPowrót króla w Międzyszkolnej Lidze Szachowej

  Powrót króla w Międzyszkolnej Lidze Szachowej

  Powrót króla. Tak w telegraficznym skrócie można by opisać ostatni turniej Międzyszkolnej Ligi Szachowej w Dębnowoli. Trzymając się terminologii z „Władcy Pierścieni” Tolkiena, w rolę Aragorna, syna Arathorna, wcielił się oczywiście Filip Pułapa. Lider „Jedynki” po absencji w poprzednich zawodach, w świetnym stylu, uzyskując komplet punktów, wygrał trzecią odsłonę MLS i to na najbardziej niegościnnym terenie, gdzie gospodarzami są szachiści z Ostrołęki, zawsze chętni, w myśl zasady „bij lidera”, do utarcia nosa Filipowi. Tym razem reprezentanci miejscowej ekipy musieli zadowolić się „jedynie” zwycięstwem w klasyfikacji drużynowej z piętnastoma punktami na koncie. Tuż za nimi, z czternastoma oczkami, turniej zakończyli szachiści z „Jedynki”, a podium domknęli, niezwalniający tempa uczniowie wareckiej „Dwójki” (11,5 pkt), którzy w tym roku są rewelacją rozgrywek. Na drugim i trzecim miejscu podium w klasyfikacji indywidualnej, znalazło się dwóch reprezentantów gospodarzy, odpowiednio Jakub Szczepaniak (4,5 pkt) i Jakub Łukiewcz (4 pkt).

  Po trzech turniejach ligi ukształtowała się „ucieczka”, w skład której wchodzą wszystkie wyżej wymienione placówki. Dwie szkoły, Nowa Wieś i Konary, próbują dotrzymać tempa, lecz wygląda na to, że to właśnie pomiędzy nimi rozstrzygnie się bezpośrednia walka o ostatnie miejsce w finale ligi. W ogonie rozgrywek znajdują się jak na razie Michałów i Wrociszew, które mają już duże straty do pozostałych drużyn w stawce.

  Klasyfikacja drużynowa po 3 zjazdach:

  1 miejsce – PSP w Ostrołęce 43

  2 miejsce – SP nr 1 w Warce 35 oraz PSP nr 2 w Warce 35

  4 miejsce – ZS-P w Nowej Wsi 31,5

  5 miejsce – PSP w Konarach 31

  6 miejsce – PSP we Wrociszewie 25,5

  7 miejsce – PSP w Michałowie 22,5

   

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ TU

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE