Więcej
  Strona głównaSportPływanie"Złotka" z Warki w pływaniu

  „Złotka” z Warki w pływaniu

   

   

  Ogólnopolskie zawody pływackie „Od Młodzika do Olimpijczyka” na basenie 50 metrowym „Warszawianka” – 26.04.2013 r.

   

              Kilka dni minęło od zawodów w Mławie, a nasi młodzi pływacy wyjechali na kolejne trudne zmagania. 26 kwietnia 2013 r. odbyły się zawody pływackie w cyklu „Od Młodzika  do Olimpijczyka”, szczególnie trudne i wymagające umiejętności, bo prowadzone na basenie 50 metrowym. W skład reprezentacji wchodzili zawodnicy od rocznika 2003 do 1999. Byli to: Kinga Chojecka, Aleksandra Baczyńska, Aleksandra Cieplak, Karolina Chojecka, Aneta Chmielewska, Natalia Kościanek, Paula Gołębiowska, Krystian Chojnacki, Dominik Kuźma, Dominik Skowronek, Igor Łukasiewicz, Mikołaj Grzesik.

  Bez względu na rozmiar basenu dominacja naszych zawodniczek w stylu klasycznym nie podlega dyskusji.

  Na dystansie 100 m stylem klasycznym złotą medalistką z czasem 1,23,74 s została Natalia Kościanek, a srebrną medalistką z czasem 1,24,54 s – Aneta Chmielewska. Szóste, punktowane miejsce zajęła Aleksandra Cieplak na 50 m stylem motylkowym. Bardzo dobrze spisała się Kinga Chojecka, która po raz pierwszy startowała na basenie 50 metrowym, zajmując ósme miejsce na 50 m stylem klasycznym w kategorii dziewcząt – rocznik 2003.

  Zawodnicy UKS OLIMPIC Warka startowali łącznie 24 razy i ustanowili 14 nowych rekordów życiowych.

  Były to kolejne już prestiżowe zawody, z których nasi zawodnicy wracają z medalami i rekordami życiowymi.

  W najbliższych tygodniach czeka nas wiele zawodów, których finałem będzie udział w Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Warszawy.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE