Więcej
  Strona głównaSportPowiększona drużyna trenera Malca powalczy o medale Mistrzostw Polski

  Powiększona drużyna trenera Malca powalczy o medale Mistrzostw Polski

  Po kilkutygodniowej przerwie zawodnicy sportów siłowych znowu wracają na start. Po serii bardzo udanych startów przed podopiecznymi Mirosława Malca  kreślą się nowe wyzwania. Tym razem lokalni ciężarowcy staną do rywalizacji w Mistrzostwach Polski do lat 16 w wyciskaniu klasycznym(czyli bez specjalnego sprzętu). Zawody odbędą się 18 i 19 maja w Kielcach.

  Skład, w którym zawodnicy wystąpią na zawodach różni się piramidalnie od tego z początkowych startów sezonu. Sukcesy zawodników oraz wzrastająca popularność sportów siłowych w gminie Warka spowodowały, że drużyna Mirosława Malca powiększyła się o pięć nowych i obiecujących nazwisk. Teraz młodzi, ale jakże utytułowani już ciężarowcy z wareckiego gimnazjum, czyli Karolina Garczyńska i Kamil Jagiełło będą mogli służyć radom początkującym kolegom. Młodym „ciężarowym narybkiem” trenera Malca są także uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Warce, którzy przedstawiają się w następującym składzie: Bartłomiej Luchciński, Emil Bekasiewicz, Radosław Jarzyna, Sebastian Trzaska oraz Bartłomiej Siedlecki. Zarażeni pasją do sportów siłowych gimnazjaliści dzięki determinacji i chęci trenowania otrzymali szansę sportowego debitu. I to nie byle jakiego. Przetarciem szlaków ich sportowej drogi będzie udział w nadchodzących Mistrzostwach Polski.

  O możliwościach powiększonej drużyny juniorów z gminy Warka optymistycznie wypowiada się trener ekipy. Mirosław Malec następująco komentuje nadchodzące zawody:

  Mieliśmy sporo czasu na spokojny trening, więc do Kielc jedziemy w pełni przygotowani. Szczególnie cieszy mnie to niespodziewane powiększenie grupy. Piątka nowych chłopaków daje duże nadzieje na rozwój dyscypliny. Nowi zawodnicy mieli sporo czasu żeby wdrążyć się w świat dźwigania. Po konsultacjach i treningach musze stwierdzić, że są to naprawdę zdolni chłopcy, którzy chcą dźwigać i sprawia im to radość. Przed nimi debiut na Mistrzostwach Polski, zobaczymy jak się spiszą. Na pewno lekka trema jest, ale jestem dobrej myśli.   
  Co do liderów grupy, czyli Karoliny i Kamila, to po spokojnym treningu i sprawdzianach przez zawodami widać, że są w formie i na pewno nie będą odstawali pod żadnym względem od reszty stawki zawodów. Zobaczymy jak się potoczy rywalizacja, ale powinno być dobrze.
  Liczę, że w Kielcach zawodnicy dadzą z siebie tyle ile w danym momencie będą mogli, a wówczas na pewno wrócimy zadowoleni.

  Trener Malec i jego podopieczni przyzwyczaili osoby śledzące rozwój lokalnych sportów siłowych, że im liczniejsza reprezentacja jedzie na zawody, tym bardziej sportowe niespodzianki idą w parze z zawodowymi pewniakami. Czy kalkulacja ta sprawdzi się również w Kielcach? Odpowiedź już 19 maja.

  informacja: trener Mirosław Malec

  2

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE