-3.6 C
Warka
sobota, 9 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeGry korytarzowe w wareckiej "Jedynce"

  Gry korytarzowe w wareckiej „Jedynce”

  W Szkole Podstawowej nr 1 w Warce realizowanych jest wiele ciekawych innowacji. Jedną z nich są „Gry korytarzowe – przerwa w realu”, które zrealizowały nauczycielki Monika Kamać i Dorota Macioszek razem ze Szkolnym Kołem Wolontariatu.

  Głównym celem zabawy było wykształcenie u uczniów świadomości, iż poza telefonem i internetem istnieje realny świat, który jest ciekawy i pełen interesujących ludzi oraz aktywności, w które warto się włączyć.

  Wychowawcy zrealizowali lekcje na temat pozytywnego i konsekwencji niewłaściwego wykorzystania urządzeń mobilnych. W klasach 4-6 i gimnazjum przeprowadzony został również konkurs na plakat promujący alternatywne sposoby spędzania czasu wolnego podczas przerwy.

  Uczeń powinien podczas przerwy, dotlenić organizm, coś zjeść, odpocząć, zrelaksować się. Każdy jednak ma własny sposób na jej spędzenie. Jednak częstym zjawiskiem jest widok uczniów siedzących pod ścianami, trzymających smartfony w dłoniach i wpatrujących się w ekran telefonu, grając, przeglądając strony: Facebook, Snapchat (itd) i wysyłając SMS-y do kolegi/koleżanki, którzy czasem siedzą tuż obok. O rozmowę trudno, a o zabawę jeszcze trudniej.

  Po ankiecie przeprowadzonej wśród dzieci i młodzieży, okazało się, że chętnie zagraliby podczas przerwy w klasy, twistera, warcaby czy kółko i krzyżyk. Opiekunki wspólnie z wolontariuszami przygotowały zaproponowane przez uczniów gry, które podczas ferii zostały przyklejone i zainstalowane w wybranych miejscach szkoły. Miło patrzeć jak podczas przerwy ustawiają się kolejki do gry w klasy. Starszej młodzieży przypadł do gustu szczególnie twister, który wywołuje u graczy uśmiech na twarzy. Wielbiciele gier strategicznych chętnie korzystają z gier planszowych.

  SP nr 1 w  Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE