Więcej
  Strona głównaInstytucjeKonkurs na „Najpiękniejszą Marzannę i Gaik”

  Konkurs na „Najpiękniejszą Marzannę i Gaik”

  22 marca 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej we Wrociszewie, zgodnie już z wieloletnią tradycją, odbył się prowadzony przez Mariolę Bienias konkurs na najpiękniejsze Marzanny, symbolizujące odchodzącą zimę i najciekawsze Gaiki, symbolizujące nadchodzącą wiosnę.

  Konkurs ten, z upływem lat, cieszy się coraz większą popularnością. Coraz ciekawsze pomysły powstają w głowach uczniów. Wykorzystywane są zaskakujące materiały, często odpady z codziennego życia. Oczywiście, promowane są te ekologiczne, łatwo rozkładające się w środowisku i nie zatruwające go w procesie spalania. Uczestnicy konkursu nie wykorzystują plastikowych butelek czy sztucznych materiałów, które w ziemi leżą kilkaset lat lub palone wydalają całą tablicę Mendelejewa.

  Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż coraz więcej pojawia się na konkursie kolorowych gaików. Do tej pory przeważały Marzanny.

  Prace zostały zgromadzone na sali gimnastycznej, gdzie komisja w składzie: p. Małgorzata Gowin, p. Iwona Żelechowska, p. Anna Ćwiek i p. Agnieszka Załucka miały trudny orzech do zgryzienia. Prace prezentowały bardzo wysoki poziom. Jury przyznało zwycięstwa w kategoriach: grupy przedszkolne, klasy I-III i klasy IV-VII.

  W trakcie konkursu każda klasa prezentowała tematyczne piosenki, które wprowadziły nas w radosny, wiosenny nastrój. Cieszy fakt, iż klasy przygotowują coraz ciekawsze piosenki, co pozytywnie wpływa na proces rozśpiewania naszej społeczności. Wszyscy zwycięscy otrzymali dyplomy uczestnictwa.

  Marzanna klasy I ruszyła wraz z młodymi turystami na trasę 33 rajdu pieszego „Witaj Wiosno”, który odbył się 23 marca 2019r. Pozostałe marzanny i gaiki dodadzą uroku korytarzom szkolnym.

  Dodatkowym, sympatycznym akcentem było przyznanie wybranym uczniom kl. IVa złotej i srebrnej odznaki Siedmiomilowe buty, za systematyczny i aktywny udział w rajdach przez trzy lata.

  Mariola Bienias PSP Wrociszew

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE