W Michałowie nieustannie poznają Ojcowiznę

W Michałowie nieustannie poznają Ojcowiznę

„Poznajemy Ojcowiznę” to konkurs organizowany od 26 lat przez Radę Programową do spraw Młodzieży Szkolnej Zarządu Głównego PTTK oraz redakcję „Poznaj swój kraj”. Głównym celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do poznawania Ziemi Ojczystej.

Młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej w Michałowie uczestniczy w nim już 18-ty rok. Wieloletnią tradycję zapoczątkowała w szkole emerytowana już nauczycielka historii – Grażyna Wachnik. Kontynuując dobry zwyczaj nowy nauczyciel zmotywował uczniów do udziału w konkursie i w tym roku. Chęć poznawania i sławienia piękna kraju ojczystego zaowocowała przygotowaniem bardzo ciekawych prac oraz osiągnięciem wysokich wyników przez uczestników konkursu.

Prace przygotowała szóstka uczniów. Czworo uczniów z klasy szóstej: Oliwia Bekasiewicz, Kacper Kłosiewicz, Michał Michalczak oraz Piotr Trzciński przygotowało film, przedstawiający miejsca związane z powstaniami na naszych ziemiach. Dwie uczennice klasy czwartej: Zuzanna Boczkowska i Gabriela Dmochowska napisały pracę, opowiadającą o swojej rodzinnej wsi. Obie pace zostały nagrodzone podczas powiatowego etapu konkursu. Szóstoklasiści otrzymali wyróżnienie w kategorii prac multimedialnych, natomiast czwartoklasistki zajęły drugie miejsce w kategorii prac zespołowych i zakwalifikowały się do kolejnego etapu.

Etap wojewódzki konkursu odbył się w sobotę 30 marca w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach. Podczas uroczystości wręczono dyplomy oraz nagrody książkowe. Praca uczennic ze szkoły w Michałowie i na tym etapie została nagrodzona – dziewczęta zdobyły trzecie miejsce w swojej kategorii.

PSP Michałów

Udostępnij:
← Laury dla tenisistów z Ostrołęki Najpiękniejsze palmy wybrane! →

Dodaj komentarz